Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna Inwestycje

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Inwestycje gminne
Przeciw brzydkim zapachom z kanalizacji! Drukuj
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
środa, 03 sierpnia 2022 07:20

W dniu 3 sierpnia, w Brodach na ul. Szkolnej rozpoczęła się akcja zamgławiania kanalizacji sanitarnej. Po próbach rozwiązania problemu prostszymi metodami i we własnym zakresie, zlecono wykonanie usługi firmie ACS Polska. W trakcie prac, z mieszkańcami Brodów rozmawiała Marzena Bernat – Wójt Gminy Brody. Towarzyszyła jej Wioletta Kwiecień - dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej w Brodach.W dniu 3 sierpnia, w Brodach na ul. Szkolnej rozpoczęła się akcja zamgławiania kanalizacji sanitarnej. Po próbach rozwiązania problemu prostszymi metodami i we własnym zakresie, zlecono wykonanie usługi firmie ACS Polska. W trakcie prac, z mieszkańcami Brodów rozmawiała Marzena Bernat – Wójt Gminy Brody

Poprawiony: środa, 03 sierpnia 2022 13:20
Więcej o usuwaniu fetoru
 
W szkołach praca wre! Drukuj
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
wtorek, 19 lipca 2022 13:11

Po wakacjach, Publiczna Szkoła Podstawowa w Dziurowie (zdjęcie z lotu ptaka) będzie mieć odnowioną salę gimnastyczną. Prace remontowe trwają też w szkołach w Adamowie, Brodach, Rudzie oraz Stykowie. Po raz pierwszy, w każdej z placówek prowadzonych przez gminę Brody funkcjonować sale doposażone w nowoczesne sprzęty i urządzenia zakupione w ramach rządowego programu „Laboratoria Przyszłości".W każdej ze szkół prowadzonej przez gminę Brody trwają remonty lub prace konserwatorskie. W te wakacje, w Publicznej Szkole Podstawowej w Dziurowie trwa renowacja parkietu sali gimnastycznej.

W ramach przygotowań do tych prac, w ferie wymieniono część oświetlenia i pomalowano ściany. W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Lubieni modernizowana jest posadzka korytarza parteru. Przygotowywana jest także sala do nauki prac technicznych. W tej Sali znajdować się będą urządzenia i sprzęty zakupione w ramach rządowego programu „Laboratoria Przyszłości".

Poprawiony: wtorek, 19 lipca 2022 13:37
Więcej…
 
Miliony na remonty placówek oświatowych w Krynkach i Lipiu Drukuj
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
wtorek, 28 czerwca 2022 12:46

Marzena Bernat – Wójt Gminy Brody podpisała 28 czerwca umowę na wykonanie termomodernizacji budynków Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Krynkach oraz Szkoły Podstawowej w Lipiu. Na ten cel, gmina Brody otrzymała aż 90% dofinansowanie z programu „Polski Ład” w wysokości około 2,5 mln zł. W spotkaniu z Panią Wójt uczestniczyli przedstawiciele wykonawcy: Paweł Cieślik, Paweł Podeszwa, Marcin Góźdź – Sekretarz Gminy Brody, Dorota Dyka – Skarbnik Gminy Brody, Jacek Wójcik – kierownik referatu inwestycyjnego.Marzena Bernat – Wójt Gminy Brody podpisała 28 czerwca umowę na wykonanie termomodernizacji budynków Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Krynkach oraz Szkoły Podstawowej w Lipiu. Na ten cel, gmina Brody otrzymała aż 90% dofinansowanie z programu „Polski Ład" w wysokości około 2,5 mln zł.

Poprawiony: wtorek, 28 czerwca 2022 13:10
Więcej o termomodernizacji dwóch szkół
 
Mamy ponad 9,6 mln zł z „Polskiego Ładu”! Drukuj
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
poniedziałek, 30 maja 2022 10:42

W Krynkach trwa budowa Centrum Edukacji Społecznej i Zdrowotnej. Teraz z programu „Polski Ład” uzyskaliśmy dofinansowanie na wyposażenie obiektu. Będą tam m. in. , gabinety rekreacyjne, rehabilitacyjne (kinezyterapia, hydroterapia, fizykoterapia, masaże)  tężnią solankową. To będzie "perełka", z której skorzystają mieszkańcy gminy.  Oprócz tego, w ramach „Polskiego Ładu” otrzymaliśmy środki na przebudowę dróg: ul. Akacjowa, Nowa w Brodach, ul. Złota w Dziurowie, Słoneczna w Lipiu, oraz droga Przymiarki – Młynek Osiedle, adaptację istniejącego budynku na potrzeby Zakładu Gospodarki Komunalnej w Brodach (były budynek „GS”), przebudowa dachu na bud komunalnym na ul. St. Staszica.W Krynkach trwa budowa Centrum Edukacji Społecznej i Zdrowotnej. Teraz z programu „Polski Ład" uzyskaliśmy dofinansowanie na wyposażenie obiektu. Będą tam m. in. , gabinety rehabilitacyjne (kinezyterapia, hydroterapia, fizykoterapia, masaże) tężnią solankową. To będzie "perełka", z której skorzystają mieszkańcy gminy.

Oprócz tego, w ramach „Polskiego Ładu" otrzymaliśmy środki na przebudowę dróg: ul. Akacjowa, Nowa w Brodach, ul. Złota w Dziurowie, Słoneczna w Lipiu, oraz droga Przymiarki – Młynek Osiedle, adaptację istniejącego budynku na potrzeby Zakładu Gospodarki Komunalnej w Brodach (były budynek „GS"), przebudowa dachu na budynku komunalnym przy ul. St. Staszica w Brodach.

Poprawiony: poniedziałek, 30 maja 2022 14:48
Więcej o ogromnym dofinansowaniu
 
Będzie kolejny parking nad Zalewem Brodzkim Drukuj
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
środa, 20 kwietnia 2022 10:53

W spotkaniu Pani Marzeny Bernat – Wójta Gminy Brody z wykonawcą parkingu - Grzegorzem Kosterną uczestniczył Marcin Góźdź – Sekretarz Gminy Brody, Dorota Dyka – Skarbnik Gminy Brody, Jacek Wójcik – kierownik referatu inwestycyjnego.W dniu 20 kwietnia Wójt Gminy Brody podpisała umowę na budowę parkingu przy tzw. „Oczku" od strony Krynek. Nad Zalewem Brodzkim wypoczywa coraz więcej osób, stąd jest pilna potrzeba budowy większego parkingu. Nowy plac z kostki brukowej będzie miał powierzchnię 640 m2.

Poprawiony: środa, 20 kwietnia 2022 12:21
Więcej o parkingu
 
Będzie dobry dojazd w Dziurowie Drukuj
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
piątek, 08 kwietnia 2022 10:20

Podpisanie umowy na budowę ulicy Krótkiej w Dziurowie. W spotkaniu z Panią Wójt uczestniczył Adrian Cieśla – prezes firmy wykonującej zadanie, Marcin Góźdź – Sekretarz Gminy Brody, Dorota Dyka – Skarbnik Gminy Brody i Jacek Wójcik – kierownik referatu inwestycyjnego.W dniu 8 kwietnia br. Wójt Gminy Brody Marzena Bernat podpisała umowę na budowę ulicy Krótkiej w Dziurowie. Jest to łącznik między ul. Spacerową a ulicami Sosnowa i Graniczna. Wykonana będzie droga o długości 172 m z nawierzchnią bitumiczną o szerokości 3,5 m i zjazdami do posesji.

Poprawiony: piątek, 08 kwietnia 2022 14:11
Więcej o budowie drogi
 
Inni mówili: „Nie da się” Drukuj
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
piątek, 25 marca 2022 14:30

Na ukończeniu jest budowa ciągu pieszo-jezdnego - tak zwanego łącznika w Kuczowie. Znajduje się on na granicy gmin Brody i Starachowice. Z problematyczną drogą zmagali się poprzedni wójtowie. Dopiero w ostatnich latach udało się doprowadzić do końca formalności geodezyjne i wykupić grunty. Finalnym efektem tych działań jest bardzo potrzebny trakt łączący ulicę Ostrowiecką z ul. Wysoką i ul. Lenartowską w Starachowicach. Nowy ciąg pieszo-jezdny ogląda Marzena Bernat – Wójt Gminy Brody wraz z Jackiem Wójcikiem – kierownikiem referatu inwestycyjnego.Na ukończeniu jest budowa ciągu pieszo-jezdnego - tak zwanego łącznika w Kuczowie. Znajduje się on na granicy gmin Brody i Starachowice. Z problematyczną drogą zmagali się poprzedni wójtowie. Dopiero w ostatnich latach udało się doprowadzić do końca formalności geodezyjne i wykupić grunty. Finalnym efektem tych działań jest bardzo potrzebny trakt łączący ulicę Ostrowiecką z ul. Wysoką i ul. Lenartowską w Starachowicach. 

Poprawiony: piątek, 25 marca 2022 15:05
Więcej o inwestycji w Kuczowie
 
Zakończono prace na ul. Jodłowej w Młynku Drukuj
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
piątek, 03 grudnia 2021 12:12

Zakończył się remont ulicy Jodłowej w Młynku. Zdjęcie drogi z progiem zwalniającym.Wykonany został ostatni etap remontu wspomnianej ulicy. Wymieniono nakładkę bitumiczną wraz z poboczami na kilku fragmentach o łącznej długości około 380 mb. Tegoroczny działanie kosztowało gminę Brody ok. 77,6 tys. zł. Z tego 25 tys. zł. pochodziło z funduszu sołeckiego.

Poprawiony: piątek, 03 grudnia 2021 13:12
 
Przebudowa oczyszczalni ścieków Drukuj
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
piątek, 18 marca 2022 10:52

Kończą się prace w oczyszczalni ścieków w Stykowie. Całkowity koszt przebudowy wynosi ok. 3,5 mln zł. Z tego ok. 2,7 mln stanowi dofinansowanie w formie korzystnej pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach. W ramach inwestycji, dobudowano zbiornik retencyjny, wymieniono wiele urządzeń i instalacji dla poprawy efektywności, funkcjonalności i bezawaryjności. Na zdjęciu Marzena Bernat - Wójt Gminy Brody stoi na schodach.Kończą się prace w oczyszczalni ścieków w Stykowie. Całkowity koszt zadania wynosi ok. 3,5 mln zł. Z tego ok. 2,7 mln stanowi dofinansowanie w formie korzystnej pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach. W ramach inwestycji, dobudowano zbiornik retencyjny, wymieniono wiele urządzeń i instalacji dla poprawy efektywności, funkcjonalności i bezawaryjności.

Poprawiony: piątek, 18 marca 2022 13:57
Więcej o ważnej inwestycji w Stykowie
 
Będą gabinety rehabilitacyjne, rekreacyjne a nawet spa! Drukuj
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
środa, 10 listopada 2021 13:36

Gmina Brody inwestuje w sferę zdrowotna i społeczną! W dniu 10 listopada, Marzena Bernat – Wójt Gminy Brody podpisała umowę na wykonanie ważnej inwestycji - Centrum Edukacji Społecznej i Profilaktyki Zdrowotnej. Obiekt ten znajdować się będą koło szkoły w Krynkach. Na spotkaniu z panią wójt była  Dorota Dyka – Skarbnik Gminy Brody, Piotr Podeszwa i Mariusz Godzina - przedstawiciele firmy Drogmar, Marcin Góźdź – Sekretarz Gminy Brody i Jacek Wójcik – kierownik referatu inwestycyjnego. Grafika przedstawia montaż zdjęcia s podpisania umowy z wizualizacją planowanego budynku.Gmina Brody inwestuje w sferę zdrowotna i społeczną! W dniu 10 listopada, Marzena Bernat – Wójt Gminy Brody podpisała umowę na wykonanie ważnej inwestycji - Centrum Edukacji Społecznej i Profilaktyki Zdrowotnej. Obiekt ten znajdować się będą koło szkoły w Krynkach.

Poprawiony: środa, 10 listopada 2021 14:51
Więcej o Centrum Edukacji Społecznej i Profilaktyki Zdrowotnej
 
Ulica Relaksowa czy Różana? Drukuj
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
czwartek, 28 października 2021 09:57

Sadzenie róż przy ulicy Relasowej w Brodach. na zdjęciu Marzena Bernat - Wójt Gminy Brody oraz Roch Kudelski - Radny z Brodów. Gmina Brody zasadziła 200 róż parkowych wzdłuż ul. Relaksowej. Nie możemy się doczekać jak zakwitną na różowo. Jest to odmiana odporna na mróz. Przy sadzeniu roślin była Marzana Bernat – Wójt Gminy Brody oraz Roch Kudelski – Radny z Brodów.

Poprawiony: czwartek, 28 października 2021 10:13
Więcej zdjęć z sadzenia róż
 
Będzie tyrolka na wyspę oraz termomodernizacje budynków (zdjęcia, film) Drukuj
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
wtorek, 26 października 2021 07:18

Zdjęcie z wręczenia dofinansowania. Marzena Bernat Wójt Gminy Brody stoi koło Agaty Wojtyszek - Posła na Sejm R.P. oraz Krzysztofa Słonia - Senatora R.P.26 października był ważnym dniem dla rozwoju gminy Brody. Z „Polskiego Ładu" otrzymaliśmy wysokie dofinansowanie na dwa zadania:
1. Budowa zadaszonej wieży widokowej o wysokości ok. 12 m. a z niej zjazd linowy (tyrolka) na wyspę na Zalewie Brodzkim.

Poprawiony: środa, 27 października 2021 06:44
Więcej…
 
Drugie molo nad Zalewem Brodzkim Drukuj
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
środa, 08 września 2021 09:53

Gmina Brody buduje drugie molo, tym razem przy brzegu od strony Krynek. Będzie ono miało kształt litery „T" o długości 19 m i szerokości 9 m. Kolaż dwóch zdjęć wykonanych w takcie budowy obiektu.Gmina Brody buduje drugie molo, tym razem przy brzegu od strony Krynek. Będzie ono miało kształt litery „T" o długości 19 m i szerokości 9 m. W ten sposób uatrakcyjnione będzie to miejsce.

Obok jest nowy slip do wodowania łodzi, żaglówek itp., duży parking oraz atrakcja turystyczna jaką jest tzw. „Oczko" z pobliskim rezerwatem „Skały w Krynkach". Zarówno molo jak i slip będą ogólnodostępne. W ten sposób gmina chce być jakby katalizatorem rozwoju turystyki.

Poprawiony: środa, 08 września 2021 14:04
 
Ciągnik dla zakładu komunalnego (zdjęcia) Drukuj
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
piątek, 03 września 2021 11:49

Ciągnik oglądała Marzena Bernat – Wójt Gminy Brody, Marcin Góźdź – Sekretarz Gminy Brody. Na zdjęciu także Wioletta Kwiecień – Kierownik Zakładu Gospodarki Komunalnej oraz Błażej Olszewski – kierowca.Zakład Gospodarki Komunalnej zakupił duży ciągnik. Kosztował ok. 135 tys. zł. Pieniądze na ten cel przekazała gmina Brody. Nowy nabytek oglądała Marzena Bernat – Wójt Gminy Brody wraz z Sekretarzem Marcinem Goździem.

Poprawiony: piątek, 03 września 2021 13:03
Więcej o ciągniku
 
Prosimy, zagłosuj na ten film! Drukuj
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
czwartek, 02 września 2021 07:36

Centrum Turystyczne nad Zalewem Brodzkim - kadr z filmu biorącym udział w konkursie "Bliżej niż myślisz" Dni Otwarte Funduszy Europejskich.Film o centrum turystycznym bierze udział w konkursie "Bliżej niż myślisz" w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Pokazuje on atrakcje Centrum Turystycznego nad Zalewem Brodzkim, które powstały dzięki dofinansowaniu z Funduszy Europejskich.

Poprawiony: czwartek, 02 września 2021 08:37
Zobacz film
 
Darmowe wodowanie – drugi slip już dostępny! Drukuj
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
czwartek, 29 lipca 2021 11:58

Gmina Brody wybudowała nowy slip - zjazd do wody. Znajduje się on koło parkingu i tzw. „Oczka” w Krynkach. Już można za darmo tam wodować łodzie, żaglówki, motorówki, skutery wodne i inny sprzęt pływający.Zalew Brodzki, z uwagi na swoje rozmiary jest miejscem, gdzie wiele osób wypoczywa korzystając ze sprzętu pływającego. W Stykowie koło mostu, od dawna funkcjonuje już jeden, ogólnodostępny slip ale w weekendy przeżywa istne oblężenie. Widać przez to że decyzja o utworzeniu tego udogodnienia była trafiona.

Poprawiony: piątek, 30 lipca 2021 08:57
Więcej o nowym slipie
 
Jabłonna będzie mieć świetlicę wiejską! Drukuj
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
środa, 21 lipca 2021 13:38

Marzena Bernat – Wójt Gminy Brody podpisała umowę na wykonanie świetlicy wiejskiej w Jabłonnie. Na spotkaniu była Dorota Dyka – Skarbnik gminy Brody oraz przedstawiciele wykonawcy: Mariusz Godzina i Piotr Podeszwa.Nie do poznania zmieni się budynek w centrum Jabłonnie, gdzie wcześniej był sklep. Jeszcze w tym roku powstanie tam w pełni wyposażona świetlica wiejska! To zadanie nie będzie kosztowało gminy ani złotówki. Sto procent kosztów pokryje Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych.

Poprawiony: środa, 21 lipca 2021 13:57
Więcej o utworzeniu świetlicy w Jabłonnie.
 
Promenada w Rudzie – wygodna i bezpieczna (zdjęcia) Drukuj
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
piątek, 02 lipca 2021 12:01

Podsumowanie prac na ul. panoramicznej w Rudzie. W spotkaniu z Panią Marzeną Bernat – Wójtem Gminy Brody uczestniczyli: Marzena Bernat – Wójt Gminy Brody, Marcin Góźdź – Sekretarz Gminy Brody, Rafał Kucharski – kierownik Budowy z firmy „Budromost-Starachowice”, Tadeusz Serafin – inspektor nadzoru oraz pracownicy Urzędu Gminy Brody: Jacek Wójcik i Sławomir Mąka.Zakończyła się ważna inwestycja na ulicy Panoramicznej w Rudzie. Wybudowano chodnik z barierkami, dwie ścieżki rowerowe z pomalowanymi na czerwono odcinkami wymagającymi szczególnej ostrożności. Nowością w okolicy jest trasa do biegania o długości ok 1,4 km, pokryta syntetyczną warstwą elastyczną. Cała ulica została oświetlona estetycznymi lampami LED.

Poprawiony: piątek, 02 lipca 2021 14:04
Więcej o pięknym trakcie nad zalewem
 
Będą pachnieć i przypominać o dotacjach Drukuj
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
poniedziałek, 17 maja 2021 12:37

Na pamiątkę dwóch ważnych inwestycji w gminie Brody, Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej ufundowało sadzonki surmi wielkokwiatowej (katalpy). Te piękne drzewa ozdobne posadziła Marzena Bernat – Wójt Gminy Brody wraz z Piotrem Sadłochą – Dyrektorem Biura Zarządu SRWŚ.Na pamiątkę dwóch ważnych inwestycji w gminie Brody, Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej ufundowało sadzonki surmi wielkokwiatowej (katalpy). Te piękne drzewa ozdobne posadziła Marzena Bernat – Wójt Gminy Brody wraz z Piotrem Sadłochą – Dyrektorem Biura Zarządu SRWŚ. Rośliny przypominać będą o działaniach wykonanych w poprzednich latach dzięki dofinansowaniu z Lokalnej Strategii Rozwoju.

Poprawiony: poniedziałek, 17 maja 2021 13:08
Więcej o sadzeniu surmi
 
Tropikalnie nad Zalewem Brodzkim Drukuj
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
czwartek, 20 maja 2021 06:38

Co roku w gminie są nowe ozdoby czy kwiaty. Chyba mało kto się spodziewał że koło plaży w Rudzie wyrosną wielkie żywe palmy! Jedna z nich fantastycznie kwitnie. Zapraszamy wszystkich na tropikalną majówkę, nawet jeśli czasami pogoda nie będzie tropikalna! (zdjęcie trzech palm nad Zalewem Brodzkim)Co roku w gminie są nowe ozdoby czy kwiaty. Chyba mało kto się spodziewał że koło plaży w Rudzie wyrosną wielkie żywe palmy! Jedna z nich fantastycznie kwitnie. Zapraszamy wszystkich na tropikalną majówkę, nawet jeśli czasami pogoda nie będzie tropikalna!

Rośliny, o których mowa są z gatunku dość odpornego na warunki naszego klimatu (szorstkowiec Fortunego). W ich cieniu powstanie ciekawy skwerek. Będzie można tam odpocząć na kamiennych ławach i przy innych ozdobach.

Poprawiony: wtorek, 27 lipca 2021 11:47
Więcej o palmach nad zalewem
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 11

Czy wiesz, że...

fascynacja-mprzy Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Brodach dzaiałają cztery zespoły śpiewacze, dwie grupy taneczne oraz Gminna Orkiestra Dęta?