Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Wyścigi na zakończenie szkółki kajakarskiej (filmy, zdjęcia) PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
środa, 21 lipca 2021 13:49

Nagrody poamiątkowe zdjęcia dla młodych kajakarzy wręczała Marzena Bernat - Wójt Gminy Brody. (Pani wójt stoi z dziewczynką, która trzyma zdjęcie zrobione w czasie zajęć)Trzydzieści godzin treningów na wodzie, trzydzieścioro czworo młodych kajakarzy, dwanaście medali – taki jest bilans szóstej edycji szkółki kajakarskiej w Rudzie. W dniu 20 lipca, przy molo w Rudzie odbyło się zakończenie kursu i wyścigi z udziałem młodzieży. Wszystkich kajakarzy, rodziców dziadków zebranych pod wiatą przywitała Marzena Bernat – Wójt Gminy Brody.

W spotkaniu uczestniczyli także: radna Beata Szustak, Dorota Grudnicka-Glina – dyrektor Centrum Usług Wspólnych oraz były radny Tadeusz Bernaciak. Pani wójt dziękowała Pani Ewie Stawiarskiej – dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rudzie oraz nauczycielom za pracę przy organizacji szkółki. Marzena Bernat, każdemu uczestnikowi wręczyła prezenty: koszulki i okulary słoneczne. Ponadto, otrzymali oni certyfikat Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów Kajakarstwa z Warszawy, oraz bidony na wodę od szkoły w Rudzie.

Czeski manewr

W czasie wyścigu na zakończenie szkółki, kajakarze musieli wykonać kilka skrętów. Ci którzy dobrze przećwiczyli ten manewr uzyskali przewagę. Tak też zrobił Dawid Turek. W dużym stopniu dzięki wzorowo wykonanej tzw. czeskiej kontrze zdobył złoty medal w kategorii chłopców starszych. Nieznacznie wolniejsi od Dawida był Kamil Turek i Piotr Jurczenia. W kategorii dziewcząt młodszych najlepsze były: Oliwia Ziółkowska, Róża Grabowska i Klaudia Pocheć. Medale wywalczyły dziewczęta starsze: Honorata Grabowska, Amelia Turek, Angelika Gołębska. Jeżeli chodzi o chłopców młodszych, najlepsi byli: Wiktor Jankowicz, Adam Łęcki, Piotr Rożek.

Na zakończenie szkółki, niektórzy chłopcy pokazywali swoje umiejętności w wykonaniu eskimoski, czyli powrotu do pozycji pionowej po wywrotce w kajaku. Prezentację wykonali: Bartosz Sobecki, Kamil Turek i Dawid Turek. Podobnie jak w latach ubiegłych, instruktorami szkółki byli panowie Ryszard Roman i Błażej Doniec ze Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów Kajakarstwa z Warszawy.


Poprawiony: czwartek, 22 lipca 2021 13:45
 

Czy wiesz, że...

kolo-wodnejuż w XVI wieku na rzece Kamiennej w Krynkach istniała zapora wodna? W1578r. funkcjonowały tu trzy koła wodne napędzające urządzenia hutnicze. Nie jest wykluczone, że  kuźnica realizowała szereg poważnych dostaw rządowych. Za te zasługi dzierżawca zakładu - Walenty Duracz został nobilitowany do stanu szlacheckiego.

elektronik sigara