Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Rozdajemy pulsoksymetry PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
czwartek, 08 lipca 2021 10:39

Seniorzy z gminy Brody mogą za darmo otrzymać pulsoksymetr do monitorowania tętna i stopnia nasycenia krwi tlenem. Decyduje kolejność zgłoszeń. Przy pulsoksymetrach do rozdania stoi Marzena Bernat - Wójt Gminy Brody oraz Marta Prokop - Zastępca Wójta Gminy Brody.Seniorzy z gminy Brody mogą za darmo otrzymać pulsoksymetr do monitorowania tętna i stopnia nasycenia krwi tlenem. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Dziękujemy panu Piotrowi Babickiemu – Staroście Powiatu Starachowickiego za objęcie gminy Brody programem pt. „Walka z epidemią COVID-19 na terenie Powiatu Starachowickiego", który współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Społecznego. Dzięki temu do 400 osób potrzebujących trafią te jakże ważne urządzenia diagnostyczne.

Osoby w wieku co najmniej 70 lat mogą zgłosić się do Urzędu Gminy Brody (Biuro Obsługi Mieszkańca) z dowodem osobistym. Pulsoksymetr można odebrać poprzez pełnomocnika. Powinien on mieć ze sobą podpisane pełnomocnictwo i dowód osobisty.

Wraz z pulsoksymetrami przekazane będą dzienniczki kontroli pomiaru saturacji czyli nasycenia krwi tlenem. Obserwacja tego parametru jest szczególnie ważna w przypadku osób cierpiących na choroby płuc, astmę, cukrzycę, niedokrwistość, choroby serca a także dla osób, które przechodzą COVID-19 i mają problemy z oddychaniem. Spadek nasycenia krwi tlenem poniżej 90% oznacza stan alarmowy i wymaga pilnej interwencji medycznej.

Poprawiony: czwartek, 08 lipca 2021 10:53
 

Czy wiesz, że...

skwrnad brzegiem Zalewu Brodzkiego rozciągają się warte odwiedzenia "Skały w Rudzie". Na jednym z bloków skalnych rośnie brzoza, z korzenia której wyrastają cztery pnie. Według lokalnej tradycji każda panna, która usiądzie na tym drzewie na pewno dobrze wyjdzie za mąż. Zapraszamy do sprawdzenia tej legendy! Więcej informacji: link

elektronik sigara