Strona Główna Władze

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Światowy Dzień Życzliwości PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Wlazłowska, Rajmund Gębura   
wtorek, 21 listopada 2017 11:53

GlowneM-gmina-brody-sp-adamow-dzien-zyczliwosci 
  17 listopada w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Adamowie obchodzony był Światowy Dzień Życzliwości. Z tej okazji samorząd uczniowski przygotował stosowne dekoracje, które witały wszystkich wchodzących do szkoły.

   Uczniowie klasy VII upiekli ciasteczka z lukrowanymi uśmiechami, do ktorych dołączone były optymistyczne cytaty słynnych ludzi. W tym szczególnym dniu wszyscy, zarówno pracownicy szkoły jak i uczniowie ubrani byli na biało lub żółto. W piątek od rana przedstawiciele Samorządu witali przy drzwiach wejściowych uczniów, rodziców i nauczycieli uśmiechem, przypinając im małe żółte słoneczka oraz częstowali wszystkich cukierkami.
  Po rozejściu się do klas, uczniowie klasy VII wędrowali po szkole z koszykami pełnymi ciasteczek. Każdy dostał smakołyk i mógł przeczytać pełną optymizmu maksymę, która była do niego dołączona. W szkole nie było smutnych osób, wszyscy odnosili się do siebie z życzliwością i uśmiechem.To szczególne święto odbyło się z inicjatywy pań Katarzyny Pocheć, wychowawczyni klasy VII, Małgorzaty Mergalskiej oraz Edyty Chodzyńskiej, opiekunki Szkolnego Samorządu.


Poprawiony: czwartek, 23 listopada 2017 08:03
 

Czy wiesz, że...

oltarz-ofiarjeden z olbrzymich głazów w rezerwacie "Skały w Krynkach", według miejscowej legendy służył za ołtarz ofiarny?

Podobno niejaki Gutan składał tam krwawe ofiary bogowi Krynosowi.

elektronik sigara