Strona Główna Sport Sukcesy lekkoatletów "Rudnika" (film i zdjęcia)

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Sukcesy lekkoatletów "Rudnika" (film i zdjęcia) PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
poniedziałek, 03 marca 2014 13:33

lkb-rudnik-podsumowanie-2013-lekkoatletyka-biegi-gmina-Brody-32-mUroczyste podsumowanie działalności Ludowego Klubu Biegacza „Rudnik" odbyło się 2 marca w świetlicy w Brodach. Lista sukcesów naszych biegaczy była dłuższa niż w zeszłym roku. Najwięcej trofeów zdobyli młodzi zawodnicy z gminy Brody: Agnieszka Filipowska i Mateusz Borkowski.

Spotkanie rozpoczęło się pokazem zdjęć z najważniejszych występów zespołu. Rolę konferansjera pełnił Tomasz Margula. Pucharami i dyplomami uhonorowano zawodników LKB Rudnik. Wyróżnienia wręczali: Jerzy Kula – Prezes Świętokrzyskiego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych, Andrzej Przygoda – wójt Gminy Brody, Jerzy Stąporek - przewodniczący rady gminy, radni: Ignacy Cymerys, Bogusława Gębura oraz Sławomir Czarnecki – prezes zaprzyjaźnionego stowarzyszenia „Rodzina". Agnieszce Filipowskiej i Mateuszowi Borkowskiemu, wójt i przewodniczący rady gminy wręczyli listy gratulacyjne wraz z decyzją o przyznaniu nagrody finansowej w wysokości po 1000 zł.

Mateusz Borkowski, za pobicie dwóch rekordów Polski otrzymał od klubu wysokiej klasy buty do biegania. Na spotkaniu obecni byli sportowcy wszystkich klas wiekowych. Dzieci i młodzież przybyli na to sportowe święto wraz ze swoimi rodzinami. Korzystając z tej okazji, Sebastian Śpiewak z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach edukował najmłodszych biegaczy o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze. Na spotkaniu, o ukończeniu biegu na 100 km opowiadał pan Lesław Zych. W tych wyczerpujących zawodach, około 30% zawodników dobiegło do mety.

Do Włoch i Azerbejdżanu

Sylwester Dudek – prezes LKB „Rudnik" podzielił się z zebranymi planami na starty klubu w 2014r. Najważniejszymi z nich są kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich Młodzieży w Baku oraz dwa występy we Włoszech: Mistrzostwa Europy w Biegach Górskich w Arco di Trento i Mistrzostwa Świata w Biegach Górskich w Casette di Massa. Spośród zagranicznych wyjazdów, „Rudnik" planuje wystąpić również na Mistrzostwach Europy w Biegach Przełajowych w bułgarskim Samokowie. Na te i inne wyjazdy, klub potrzebuje pieniędzy. Sylwester Dudek podzielił się zamierzeniami podpisania umowy ze sponsorem strategicznym. Gmina Brody od lat finansowo wspiera działalność sportową LKB „Rudnik". W 2013 roku, na ten cel przyznano 12 tys. zł. Prezes Dudek przyznał także, że zawodnikom do treningów brakuje dobrej bieżni. „W bieżącym roku będzie remont boiska trawiastego w Stykowie i budowa drugiego Brodach – z nawierzchni syntetycznej. Po ukończeniu inwestycji zastanowimy się przy którym z nich można by utworzyć bieżnię. Mam nadzieję, że takie zadanie udałoby się dodać do budżetu gminy na 2015 rok" – powiedział po spotkaniu wójt Andrzej Przygoda.

 

Najważniejsze osiągnięcia zespołu w 2013 roku:

Zawodnicy LKB „Rudnik" uczestniczyli łącznie w dziewięciu maratonach, ośmiu zawodach halowych i biegach na stadionach, pięciu biegach przełajowych i czterech górskich. Sportowcy brali udział również w trzydziestu podobnych imprezach w tym w biegach ulicznych.

Agnieszka Filipowska i Mateusz Borkowski zdobyli po złotym medalu w Halowych Mistrzostwa Polski w Spale, Mistrzostwach Polski w Biegach Górskich w Stylu Anglosaskim, Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Łodzi i Mistrzostwach LZS w Słubicach. Oboje mają także na koncie srebrne medale w Mistrzostwach Polski Biegów Przełajowych w Kwidzynie. LKB „Rudnik" zdobył tam trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej. Agnieszka Filipowska, wraz z reprezentacją Polski, zdobyła we francuskim Gap II miejsce na Mistrzostwach Europy w Biegach Górskich. W Mistrzostwach Świata w Krynicy zajęła 25 miejsce. Sportsmenka ma na koncie również złoty medal na Mistrzostwach Polski w Stylu Anglosaskim w Międzygórze. Mateusz Borkowski tryumfował na Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy w holenderskim Utrechcie. Na halowych zawodach w Łodzi i w Spale pobił dwa rekordy Polski. Od 21 lat, żaden junior młodszy nie miał takich osiągnięć. Sukcesy notowała także Maja Dyoniziak. Zdobyła złoty medal w Mistrzostwach Województwa Świętokrzyskiego w biegach przełajowych. W granicach pierwszej dziesiątki zawodów mistrzostw Polski plasowały się również: Natalia Góra i Monika Filipowska.

 

 

Zdjęcia:

 

Poprawiony: poniedziałek, 03 marca 2014 14:24
 

Czy wiesz, że...

skwrnad brzegiem Zalewu Brodzkiego rozciągają się warte odwiedzenia "Skały w Rudzie". Na jednym z bloków skalnych rośnie brzoza, z korzenia której wyrastają cztery pnie. Według lokalnej tradycji każda panna, która usiądzie na tym drzewie na pewno dobrze wyjdzie za mąż. Zapraszamy do sprawdzenia tej legendy! Więcej informacji: link

elektronik sigara