Strona Główna Sport Czwarte miejsce w województwie

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Czwarte miejsce w województwie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
poniedziałek, 03 czerwca 2013 07:51

Stykovia-fot.Dawid-Dybol-PZPNm27 maja na boiskach Moravii Morawica, 13 drużyn chłopców i 11 drużyn dziewcząt rozegrało Finał Wojewódzki XVIII Turnieju im. Marka Wielgusa. Piłkarki z zespołu „Stykovia” Styków zajęły tam czwarte miejsce, przegrywając w rzutach karnych z Czarodziejkami Klimontów - późniejszymi tryumfatorkami zawodów.

Do rywalizacji stanęły zespoły, które zajęły pierwsze miejsca w rozgrywkach powiatowych. Turniej rozgrywano w strugach deszczu. W meczach grupowych, piłkarki Stykovii pokonały 3:0 drużynę z Wiślicy. Podobnym wynikiem, dziewczęta przegrały z późniejszymi tryumfatorkami turnieju – Czarodziejkami Klimontów. Potem, Stykovia wygrała 5:0 z  drużyną z Czudzynowic. Trzy gole strzeliła Anna Nowak pozostałe Julia Świtoń i Zuzanna Żyłowicz. W ćwierćfinale Stykovia pokonała Orlęta Bidziny (3:2), natomiast w półfinale przegrała ze znanym już przeciwnikiem – Czarodziejki Klimontów (0:1). Zacięta była walka o trzecie miejsce. W regulaminowym czasie gry padł remis 1:1. O końcowej kolejności zadecydował konkurs rzutów karnych w którym skuteczniejsze okazały się piłkarki z Wiślicy.

Trenerem zawodniczek „Stykovii Styków” jest Artur Góra. Dziewczynki: Julia Świtoń, Anna Nowak, Zuzanna Żyłowicz, Zuzanna Kosmala, Marta Miller, Wiktoria Majecka uczęszczają do Szkoły Podstawowej im Jana Barańskiego w Krynkach.

 


Zdjęcia:

 

 

Poprawiony: poniedziałek, 03 czerwca 2013 08:42
 

Czy wiesz, że...

powst-styczna przestrzeni wieków mieszkańców dzisiejszych Krynek charakteryzowali się postawą patriotyczną? Brali oni czynny udział zarówno w Powstaniu Listopadowym jak i Styczniowym. Wieś była częstym miejscem postojów oddziałów. Serdeczność i pomoc ludności zostały podkreślone w pamiętnikach powstańczych.

elektronik sigara