Strona Główna Służba zdrowia

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Biblioteka przeniesiona (film, zdjęcia) PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
czwartek, 19 października 2017 08:27

biblioteka-lubienia-wschodnia2-nowy-lokal-6minW Lubieni otwarty jest już nowy lokal filii Gminnej Biblioteki Publicznej. Książki teraz można wypożyczać w budynku przy ul. Wschodniej 2, w którym mieści się też świetlica wiejska oraz Ochotnicza Straż Pożarna. Wcześniej placówka zajmowała pomieszczenia pobliskiej szkoły podstawowej.

Zapraszamy wszystkich do korzystania z księgozbioru. Nowy lokal jest łatwo dostępny dla mieszkańców. Miejsce to wygospodarowano poprzez zmniejszenie powierzchni zajmowanej przez punkt apteczny. Przeprowadzono tu roboty budowlane i wykończeniowe. Poprawiono też instalację elektryczną i oświetleniową. Oprócz typowej działalności biblioteki, zarówno w siedzibie w Brodach jaki i w dwóch filiach: w Lubieni i Stykowie odbywają się też zajęcia takie jak głośne czytanie, spotkania plastyczne, lekcje biblioteczne czy przestawienia teatrzyku kamishibai. Dzieci, chętnie przychodzą tu po szkole żeby pograć w gry czy skorzystać z komputerów.
Placówka biblioteczna w Lubieni czynna jest w poniedziałki i środy od 8:00 do 16:00. Filia mieszcząca się w Szkole Podstawowej w Stykowie otwarta jest w tych samych godzinach we wtorki, piątki oraz w co drugie czwartki. Biblioteka w Brodach (koło OSP oraz centrum kultury) czynna jest od 9: do 17:00 (poniedziałki, wtorki, środy, piątki) oraz od w czwartki od 8:00 do 16:00. W rejestrach Gminnej Biblioteki Publicznej znajduje się około 39 tysięcy książek i 50 audiobooków.

 


Poprawiony: czwartek, 19 października 2017 08:40
 

Czy wiesz, że...

bocian.czchciałbyś na własne oczy zobaczyć bocian czarnego? Ten rzadki gatunek wybrał na miejsce gniazdowania niedostępne partie rezerwatu "Rosochacz". Miłośnik przyrody dostrzeże tam wiele ciekawych gatunków flory i fauny.

elektronik sigara