Strona Główna Służba zdrowia

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Dyskutowali o problemach rolników PDF Drukuj Email
Wpisany przez Rajmund Gębura, Mariusz Zawłocki   
czwartek, 19 października 2017 08:22

spotkanie-swietokrzyskiej-izby-rolniczejDSC09364-min16 października, w Brodach Rada Powiatowa Świętokrzyskiej Izby Rolniczej dyskutowała o aktualnych problemach dotyczących działalności rolniczej. Omawiano kwestie związane z dopłatami do produkcji rolnej, zakupami interwencyjnymi, promocją zdrowego żywienia poprzez programy takie jak „owoce i warzywa w szkole".

Na spotkaniu, mieszkańcy poruszali tematy takie jak ochrona pól przed dzikimi zwierzętami oraz profilaktyka afrykańskiego pomoru świń i ptasiej grypy. Innymi tematami były spekulacje przy zakupach gruntów rolnych, akcyza na paliwo i emerytury dla rolników.

W zebraniu uczestniczył Jan Kosiela - Sekretarz Gminy Brody, Tomasz Kotowicz - Przewodniczący RPŚIR w Starachowicach, Zdzisław Wójcik – Członek Zarządu ŚIR w Kielcach, Jacek Toś - Dyrektor Oddziału Terenowego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Kielcach, Dorota Bolko - Kierownik Powiatowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Starachowicach, Zbigniew Polak - Powiatowy Lekarz Weterynarii w Starachowicach, przedstawiciele KRUS w Starachowicach, urzędu gminy, rolnicy i sołtysi.

 

Poprawiony: czwartek, 19 października 2017 08:40
 

Czy wiesz, że...

fascynacja-mprzy Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Brodach dzaiałają cztery zespoły śpiewacze, dwie grupy taneczne oraz Gminna Orkiestra Dęta?

elektronik sigara