Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna Rezerwaty

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

XIII Gminny Konkurs Ortograficzny PDF Drukuj Email


  W kategorii klas II-III, w której wystartowało 13 uczniów, tytuł Mistrza Ortografii zdobył Michał Kaczor ze szkoły w Stawie Kunowskim. Drugie miejsce zajął Filip Jamski z SP w Adamowie, a trzecie Zosia Szczepanik z SP w Krynkach.

  W kategorii klas IV-V wystartowało 18 uczniów. Tytuł Mistrza Ortografii zdobyła Marta Kumek z SP w Adamowie, drugie miejsce zajęła Natalia Mroczkowska z SP w Lubieni, a trzecie Oliwia Pocheć z SP w Stawie Kunowskim.

  W kategorii uczniów klas VI, tytuł Mistrza Ortografii zdobyła Maja Oświecińska z SP Krynki, drugie miejsce zajęła Julia Świtoń, również z SP Krynki, a dwie uczennice - Anna Jóźwik ze Stykowa i Dominika Kanclerz z Adamowa, zajęły trzecie miejsce.

  Nagrody książkowe ufundowane przez CKiAL Brody, wręczyła Wójt Gminy Brody Pani Marzena Bernat.
Uczniowie najmłodszych klas mieli przygotowane dyktando, które uzupełniali zgodnie z zasadami ortografii. W starszych kategoriach wiekowych dyktando w całości pisane było przez uczniów, po czym sprawdzone przez opiekunów, a wynik ustalony na podstawie ilości błędów ortograficznych.
W klasach IV-V i VI konieczna była dogrywka na czołowych miejscach, gdyż uczniowie mieli tę samą ilość punktów ujemnych.

 

 

 

 

Poprawiony: wtorek, 21 kwietnia 2015 10:20
 

Czy wiesz, że...

dyslokacjajednym z ciekawych zjawisk geologicznych w północnej części województwa świętokrzyskiego jest tzw. dyslokacja Wąchocko - Rudzka? Rzeka Kamienna niejako odgradza różne formy geologiczne. Prawy (południowy) brzeg rzeki stanowią utwory dolnego i środkowego triasu, natomiast wzdłuż lewego brzegu zalegają skały dolnej jury.

elektronik sigara