Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna Ogłoszenia Poznaj swojego sąsiada seniora

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Poznaj swojego sąsiada seniora PDF Drukuj Email
Wpisany przez Rajmund Gębura   
piątek, 18 lutego 2022 14:46

poznaj-swojego-M-sasiada-seniora
Przypominamy o ogólnopolskiej kampani społecznej Głosu Seniora i Adamed dla Seniora. Najbardziej dotkliwym problemem osób starszych jest samotność i brak zainteresowania ze strony najbliższego otoczenia. Ale nawet najbardziej samotny człowiek ma sąsiada. Często Seniorzy nie chcą prosić o pomoc, nie chcąc przeszkadzać, kiedy widzą, jak spieszymy się każdego dnia do pracy, na zakupy, zajęci swoimi sprawami. Ich izolację pogłębiła trwająca od dwóch lat pandemia.

Tymczasem tak naprawdę nawet najdrobniejszy gest sąsiedzkiej życzliwości może okazać się o wiele cenniejszy niż wszelkie formy pomocy instytucjonalnej. Dlaczego? Bo wynika z autentycznego zainteresowania drugim człowiekiem. Seniorem. Sąsiadem.

Głos Seniora razem z programem społecznym Adamed dla Seniora przypominają o trwającej ogólnopolskiej kampanii pod nazwą Poznaj Swojego Sąsiada - Seniora. W ten sposób, organizatorzy akcji promują pomoc sąsiedzką dla potrzebujących seniorów i apelują do wszystkich osób, aby włączyły się w akcję wsparcia Sąsiada - Seniora.

Zwracamy się z prośbą o udostępnianie spotu i informacji o kampanii na Państwa nośnikach tj. strony internetowe oraz facebook https://youtu.be/6n4IlfLJYT0 .

Chcąc dołączyć do akcji, należy wydrukować gotowy plakat znajdujący się na stronie internetowej, wpisać numer kontaktowy i zawiesić na klatce schodowej lub włożyć do skrzynki osoby samotnej. W kolejnym kroku należy poczekać na zgłoszenie potrzebującego Seniora, a następnie pomóc takiej osobie ze zrobieniem zakupów, wyprowadzeniem psa czy rozmową telefoniczną.

Więcej informacji można uzyskać klikając na linki promujące kampanię:
https://glosseniora.pl/poznaj-sasiada/

https://link.freshmail.mx/p/k4bu2vg5bm/mdiemdyoge

https://www.youtube.com/watch?v=6n4IlfLJYT0

 

 

 

Poprawiony: wtorek, 22 lutego 2022 11:18
 

Czy wiesz, że...

fascynacja-mprzy Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Brodach dzaiałają cztery zespoły śpiewacze, dwie grupy taneczne oraz Gminna Orkiestra Dęta?