Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna Ogłoszenia Zmiany w Programie „Czyste Powietrze"

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Zmiany w Programie „Czyste Powietrze" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Rajmund Gębura, Patrycja Kwiecień   
piątek, 28 stycznia 2022 11:01

czyste-powietrze-M-gmina-brody-1mInformujemy, że w dniu 25 stycznia 2022 roku wprowadzone zostały zmiany w zakresie Programu Priorytetowego „Czyste powietrze", w ramach którego można uzyskać -między innymi- dofinansowanie do wymiany źródeł ciepła, docieplenia budynku, wymiany drzwi i okien.

Zmiany wiążą się przede wszystkim z wprowadzeniem trzeciego progu dofinansowania dla osób, których dochody na jednego członka gospodarstwa domowego miesięcznie nie przekraczają odpowiednio:
- 900 zł w gospodarstwie wieloosobowym,
- 1260 zł w gospodarstwie jednoosobowym.
Najważniejsze informacje o najwyższym poziomie dofinansowania:
• Wprowadzenie jako alternatywnego do dochodu kryterium kwalifikowalności - prawa do otrzymywania zasiłku stałego, zasiłku okresowego, zasiłku rodzinnego lub specjalnego zasiłku opiekuńczego;
• Intensywność dofinansowania – do 90% kosztów kwalifikowanych;
• Maksymalna kwota dotacji dla całego przedsięwzięcia – do 69 tys. zł;
• Zwiększenie liczby transz rozliczeń do pięciu;
• Wydłużenie okresu realizacji przedsięwzięcia do 36 miesięcy.
Pozostałe zapisy Części 3 Programu są analogiczne do dotychczasowych ujętych w pozostałych częściach. Wprowadzono nowy Załącznik nr 2b „Koszty kwalifikowane oraz maksymalny poziom dofinansowania dla Części 3 Programu dla Beneficjentów uprawnionych do najwyższego poziomu dofinansowania".
Dodatkowo dopuszczone zostały kotły dwupaliwowe za drewno kawałkowe i pellet, jako zgodne z celami Programu. Doprecyzowano również wymagania dla przewodów kominowych w przypadku kotłów za paliwo stałe, ze względów bezpieczeństwa. Możliwe jest również przedłużenie realizacji projektu, gdy opóźnienie wynika z przesunięcia terminu przyłączenia gazu przez operatora.
Po więcej informacji zapraszamy do gminnego punktu konsultacyjno-informacyjnego Programu „Czyste powietrze", który znajduje się w pokoju 201 w Urzędzie Gminy Brody lub tel.: (41) 271-12-31, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Poprawiony: piątek, 28 stycznia 2022 11:09
 

Czy wiesz, że...

bocian.czchciałbyś na własne oczy zobaczyć bocian czarnego? Ten rzadki gatunek wybrał na miejsce gniazdowania niedostępne partie rezerwatu "Rosochacz". Miłośnik przyrody dostrzeże tam wiele ciekawych gatunków flory i fauny.