Strona Główna Ogłoszenia Paragedon - III Festiwal aktywności fizycznej dla osób niepełnosprawanych

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Paragedon - III Festiwal aktywności fizycznej dla osób niepełnosprawanych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Rajmund Gębura, Martyna Kutera   
wtorek, 23 lipca 2019 14:45

paragedon-2019-logo   Stowarzyszenie Projekt Świętokrzyskie organizuje 14 września 2019 roku na Stadionie Lekkoatletycznym w Kielcach Paragedon - III Festiwal aktywności fizycznej dla osób niepełnosprawnych.

 

    Promocja różnych form aktywności fizycznej, propagowanie zdrowego stylu życia oraz aktywizacja osób niepełnosprawnych są szczególnie ważne. Stowarzyszenie Projekt Świętokrzyskie od dwóch lat realizuje Festiwal Aktywności Fizycznej Osób Niepełnosprawnych „PARAGEDON", który okazał się niezapomnianym wydarzeniem sportowo - rekreacyjnym skierowanym do osób niepełnosprawnych i na stałe zapisał się w kalendarzu wydarzeń sportowych organizowanych u Kielcach.

   Od 1 stycznia 2019 roku inicjatywa ta realizowana jest w wymiarze międzynarodowym w ramach programu ERASMUS+ SPORT. Partnerami projektu są aktywne organizacje działające na rzecz eliminowania wykluczenia i integracji osób niepełnosprawnych z Włoch, Grecji i Chorwacji. Tegoroczna III edycja Paragedon - Festiwal aktywności fizycznej dla osób niepełnosprawnych odbędzie się w wymiarze międzynarodowym na terenie Stadionu Lekkoatletycznego w Kielcach w dniu 14 września 2019 roku w godz. 10:00 - 16:00.

   Uznana za cykliczną już imprezę kulturalno - sportową skierowaną do osób niepełnosprawnych z Kielc oraz województwa świętokrzyskiego a w tym roku również do przedstawicieli organizacji działających na mrnnrai rzecz osób niepełnosprawnych z Grecji. Włoch i Chorwacji. Podczas imprezy nie zabraknie atrakcji nie tylko dla zawodników jak również dla kibiców, którzy w tym dniu przybędą na stadion. W ramach organizowanego przez nas projektu uczestnicy z niepełnosprawnością ruchową i intelektualną wezmą udział w różnego rodzaju dyscyplinach sportowych i lekkoatletycznych, konkurencjach, grach zespołowych oraz konkursach.

   Głównym celem ..Paragedon" -  III Festiwalu aktywności fizycznej dla osób niepełnosprawnych jest propagowanie zdrowego i aktywnego stylu życia oraz rozpowszechnianie sportu poprzez aktywizację osób niepełnosprawnych, zapobieganie izolacji i marginalizacji osób z niepełnosprawnością, kreowanie wizerunku niepełnosprawnych jako osób czynnych społecznie, poprawa kondycji fizycznej i zdrowia poprzez sport, integracja osób zdrowych z osobami niepełnosprawnymi oraz przywracanie ich do życia społecznego.

   Patronat honorowy nad naszym wydarzeniem objęli: Prezydent Miasta Kielce Bogdan Wenta. Wojewoda Świętokrzyski oraz Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, natomiast patronat medialny nad wydarzeniem sprawują: Echo Dnia. Gazeta Wyborcza. Radio Kielce. Radio eM Kielce, TV Świętokrzyska oraz TVP Kielce.

   Wyrażamy nadzieję. że nasza inicjatywa spotka się z zainteresowaniem z Państwa strony i będziemy mieli przyjemność współpracować przy realizacji wydarzenia w Kielcach, dzięki któremu osoby niepełnosprawne mają szansę integrować się. poczuć, że są pełnoprawnymi uczestnikami życia społecznego.

   W powyższej sprawie prosimy o kontakt z p. Justyną Grabowską Wiceprezes Stowarzyszenia i koordynatorem Festiwalu, tel. 507 718 744.

   W sprawie rekrutacji uczestników prosimy o kontakt zp. Gabrielą Rucką - Kostecką tel. 507 718 741.

 

Poprawiony: wtorek, 23 lipca 2019 15:23
 

Czy wiesz, że...

grod2w Lubieni, na jednym ze wzgórz prawdopodobnie istniało kiedyś grodzisko. W 1363 r. wydano prawo lokacji wsi na prawie niemieckim. Zapewne osada rozwijała się bujnie skoro w 1440r. biskup Zbigniew Oleśnicki wystawił przywilej lokacji, na prawie magdeburskim - miasta Lubienia. Z nieznanych przyczyn lokacji nie zrealizowano.

elektronik sigara