Strona Główna Na sygnale Ćwiczenia: Ewakuacja szkoły w Rudzie

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Ćwiczenia: Ewakuacja szkoły w Rudzie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   

mz-DSC08114kmin2 grudnia, na terenie gimnazjum w Rudzie ogłoszono alarm pożarowy. Natychmiast ewakuowano uczniów i pracowników placówki. Wezwano straż pożarną. Akcja przebiegała sprawnie i zgodnie z procedurami. Wszyscy opuścili budynek w czasie niewiele ponad dwóch minut. Uczniowie domyślali się, że są to tylko ćwiczenia i cieszyli się że tego dnia, przepadły im niektóre lekcje.

Zanim przeprowadzono ćwiczenia, Anna Kucharczyk - pracownik urzędu  gminy do spraw bezpieczeństwa, instruowała nauczycieli o procedurach i obowiązkach opiekunów w przypadku pożaru. Ewakuację szkoły zarządziła Pani Ewa Stawiarska dyrektor placówki. Wezwała straż służby ratunkowe i poinformowała Wójta Gminy Brody.  Po opuszczeniu szkoły przez wszystkich, nauczyciele sprawdzili obecność uczniów. Następnie, druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Brodach rozpoczęli ćwiczenia gaśnicze. Po ewakuacji, strażacy przypominali kierowcom, by nie parkować samochodów na drodze pożarowej.

 


Zdjęcia:

Poprawiony: wtorek, 13 grudnia 2011 14:39
 

Czy wiesz, że...

w latach 1919-1954 wsie na naszym terenie należały do gminy Styków z siedzibą w Starachowicach? W 1952 roku gmina składała się z 12 gromad: Brody, Budy, Brodzkie, Dziurów, Jabłonna, Kuczów, Lipie, Lubienia, Michałów, Ruda, Skała, Styków i Styków Kolonia.

elektronik sigara