Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna Instytucje

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Nowa Radna Gminy Brody PDF Drukuj Email
Wpisany przez Rajmund Gębura   
piątek, 25 września 2020 16:12

GlowneM-Angelika-Boron-nowa-radna
   Pani Angelika Boroń z Adamowa podczas sesji Rady Gminy, która odbyła się w piątek 25 września 2020, złożyła ślubowanie i objęła funkcję Radnego z okręgu nr 1 w Adamowie. 
Uzyskała mandat w wyniku wyborów uzupełniających, które odbyły się 6 września 2020 roku - była jedyną kandydatką do mandatu Radnego z okręgu nr 1 w Adamowie.
  W związku z tym -zgodnie z zapisami Kodeksu Wyborczego- nie przeprowadzono głosowania, ponieważ liczba zarejestrowanych kandydatów była równa liczbie mandatów w tym okręgu.

  Zaświadczenie o wyborze na Radnego przekazała Przewodnicząca Gminnej Komisji Wyborczej Martyna Kutera. Gratulacje nowej Radnej złożyli Marzena Bernat – Wójt Gminy Brody, Dorota Dyka – Skarbnik Gminy Brody Janusz Adamus – Przewodniczący Rady Gminy w Brodach oraz Marta Prokop – Zastępca Wójta Gminy Brody.

   Pani Angelika jest mężatką, ma wykształcenie wyższe ekonomiczne. Pełniła już funkcję Radnego Adamowa w poprzedniej kadencji Rady Gminy. Wakat w Radzie Gminy powstał po tym, jak Pani Ewelina Piętak zrezygnowała z funkcji radnej okręgu nr 1 w Adamowie. Od tamtego momentu Rada Gminy w Brodach funkcjonowała w pomniejszonym o jednego radnego 14-sto osobowym składzie.


 

Poprawiony: piątek, 25 września 2020 16:27
 

Czy wiesz, że...

kolo-wodnejuż w XVI wieku na rzece Kamiennej w Krynkach istniała zapora wodna? W1578r. funkcjonowały tu trzy koła wodne napędzające urządzenia hutnicze. Nie jest wykluczone, że  kuźnica realizowała szereg poważnych dostaw rządowych. Za te zasługi dzierżawca zakładu - Walenty Duracz został nobilitowany do stanu szlacheckiego.

elektronik sigara