Strona Główna Historia Dziękowali za wzorową współpracę

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Dziękowali za wzorową współpracę PDF Drukuj Email

DSC04547minKsiądz kanonik Andrzej Sasin z parafii Krynki, odchodzi na emeryturę. Z tej okazji, przedstawiciele władz gminy Brody dziękowali duszpasterzowi za pracę dla społeczności lokalnej. Uroczystość odbyła się  19 sierpnia, w Urzędzie Gminy Brody. Ksiądz Andrzej Sasin, otrzymał kwiaty i upominki książkowe od Andrzeja Przygody – Wójta Gminy Brody oraz Jerzego Stąporka – Przewodniczącego Rady Gminy w Brodach.

Wójt dziękował emerytowi za duchowy i materialny rozwój parafii. Docenił gościa m. in. za powstanie koła "Caritas" oraz za popularyzację kultu bł. Juliana Antoniego Nowowiejskiego – męczennika II Wojny Światowej, który w Krynkach otrzymał chrzest.

Ksiądz emeryt zarządzał parafią przez 20 lat. To wyjątkowo długi okres czasu. Od 212 lat, żaden proboszcz nie pełnił swej funkcji tak długo jak ks. Sasin. Rekordzistą w historii parafii liczącej od ok. sześć i pół wieku, był ks. Grzegorz Kwieciński, który zarządzał wspólnotą chrześcijańską przez 47 lat. Ustępujący proboszcz pozostaje w Krynkach Będzie pomagał nowemu administratorowi parafii – księdzu kanonikowi  Wojciechowi Zdonowi.

 


 

Zdjęcia:


 

 

Czy wiesz, że...

skwrnad brzegiem Zalewu Brodzkiego rozciągają się warte odwiedzenia "Skały w Rudzie". Na jednym z bloków skalnych rośnie brzoza, z korzenia której wyrastają cztery pnie. Według lokalnej tradycji każda panna, która usiądzie na tym drzewie na pewno dobrze wyjdzie za mąż. Zapraszamy do sprawdzenia tej legendy! Więcej informacji: link

elektronik sigara