Strona Główna Historia Szukamy śladów powstania

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Szukamy śladów powstania PDF Drukuj Email

powstanie-styczniowe-minObchodzimy 150 rocznicę Powstania Styczniowego. Mimo upływu lat, pamięć o tych wydarzeniach nie zanikła i historie powstańcze wciąż są opowiadane po domach. Pragniemy spisać te opowieści i prosimy mieszkańców o ich nadsyłanie. Wciąż za mało ludzi wie, że w Lipiu wielokrotnie obozowali powstańcy a w Brodach, Lubieni i Borze Kunowskim miały miejsce bitwy z oddziałami rosyjskimi.

Z nadesłanych wspomnień powstanie mała publikacja. Najpierw, przewidziana będzie do rozpowszechniania w internecie. Później być może ukaże się w druku. Bardzo cenne byłyby zdjęcia – zeskanowane albo użyczone do skopiowania. Kto nadeśle opowieści, oczywiście zostanie ujęty w publikacji.  Teksty i ewentualne zdjęcia prosimy przesyłać do 31 marca br. pocztą na adres Urząd Gminy Brody ul. St. Staszica 3 37-230 Brody lub poprzez e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. (z tematem: „Powstanie Styczniowe”). Więcej ciekawostek historycznych - nie tylko dotyczących powstania można znaleźć na stronie: http://www.brody.info.pl/historia.html

 

Czy wiesz, że...

pudlingarniaw 1843 roku, w zakładzie metalurgicznym - tzw. pudlingarni oraz walcowni w Brodach pracowało 60 robotników? W ciągu roku przetapiano tu ok. 2 600 ton żelaza handlowego.

elektronik sigara