Strona Główna Gospodarka odpadami Harmonogramy Narodowe Święto Niepodległości w Adamowie

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Narodowe Święto Niepodległości w Adamowie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Rajmund Gębura, Katarzyna Wlazłowska   
czwartek, 14 listopada 2019 15:59

GlowneM-adamow-swieto-niepodleglosci
   W środę 13 listopada w Publicznej Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Adamowie odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości.


   Uczniowie klas VII-VIII w swoim programie artystycznym o tematyce patriotycznej, na który składały się wiersze i utwory pisane prozą, przedstawili historię 123 lat niewoli naszej Ojczyzny, oraz trudnej i długiej wędrówki naszych przodków do wolności.

   Ozdobą akademii były piękne pieśni patriotyczne wykonane przez szkolny chór. Wszyscy uczniowie obecni na widowni – od najmłodszych do najstarszych- z dużym zainteresowaniem obejrzeli przedstawienie. Na koniec głos zabrała dyrektor szkoły, pani Teresa Szymczak, która podziękowała młodym aktorom i zachęciła dzieci do wyciągania ważnych wniosków z tej poetyckiej lekcji historii. Akademię przygotowała pani Iwona Kozdęba, nauczycielka historii, oprawą muzyczną zajął się pan Szymon Pocheć.


Poprawiony: czwartek, 14 listopada 2019 16:11
 

Czy wiesz, że...

skwkrgłazy z rezerwatu "Skały w Krynkach" powstały z osadów dolnotriasowej rzeki, a zaledwie 2 km od  od rezerwatu, znajduje się odsłonięcie skał powstałych w podobnym okresie, lecz w środowisku morskim. Zobacz

elektronik sigara