Strona Główna Gospodarka odpadami Harmonogramy Konkurs ,,Wolność kocham i rozumiem''

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Konkurs ,,Wolność kocham i rozumiem'' PDF Drukuj Email
Wpisany przez Rajmund Gębura, ZSP w Lubieni   
czwartek, 14 listopada 2019 13:18

GlowneM-Lubienia-konkurs-historyczny  W czwartek 7 listopada br. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Lubieni odbył się Gminny Konkurs Historyczny, wpisujący się tematycznie w obchody stulecia odzyskania niepodległości.

   Patronat nad konkursem objęła Wójt Gminy Brody - pani Marzena Bernat. 15 uczniów reprezentujących szkoły podstawowe z terenu Gminy Brody zmagało się z testem sprawdzającym wiedzę dotyczącą wydarzeń, które zaważyły na losach Europy i Polski, obejmujących lata 1914-1922.
Pomimo atmosfery rywalizacji konkurs odbył się w przyjaznej atmosferze. Po części pisemnej uczestnicy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, podczas którego mieli okazję zapoznać się z kolegami i koleżankami z innych szkół oraz wymienić się wrażeniami.
Komisja konkursowa wyłoniła następujących zwycięzców:
I miejsce – Amelia Samiec ( SP Dziurów)
II miejsce – Bartosz Barański ( SP Staw Kunowski)
III miejsce – Jakub Gęsiarz (SP Staw Kunowski)

Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe, a wszyscy uczestnicy zmagań pamiątkowe dyplomy oraz upominki. W uroczystości podsumowania konkursu i wręczenia nagród uczestniczyli: dyrektor Centrum Usług Wspólnych - Dorota Grudnicka-Glina, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lubieni - Sławomir Leśniewski oraz organizator konkursu – Maria Cząstka. Nagrody ufundowali: Szkoła Podstawowa w Lubieni oraz Gmina Brody.

Poprawiony: czwartek, 14 listopada 2019 13:30
 

Czy wiesz, że...

kk3najprawdopodobniej już w 1353r. wybudowano modrzewiowy kościół w Krynkach p.w. Św. Marcina. Stał on przy obecnych zabudowanich ulicy Długiej. Do dziś stoi tam krzyż upamiętniający lokalizację świątyni. Podobno niektóre belki w kryneckiej dzwonnicy pochodzą z tego kościoła!

elektronik sigara