Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Mobilne lekcje w Stykowie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
środa, 08 grudnia 2010 09:35

DSC001710minW ostatnich dniach listopada, Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w  Stykowie wzbogaciła się o mobilną pracownię komputerową. Uczniowie chętnie korzystają z dwudziestu netbooków. Do zarządzania lekcją służy laptop nauczycielski. Komunikacja między komputerami odbywa się w technologii bezprzewodowej. W zestawie znajduje się także szafka do przechowywania i ładowania netbooków oraz wideoprojektor.

„Dzięki przyjaznemu oprogramowaniu e-klasa, można kontrolować pracę uczniów. Daną treść mońa wyświetlać na wszystkich komputerach lub tylko na na wybranych. Ponadto, dziecko zdolne może otrzymywać inne, trudniejsze zadania” – powiedziała dyrektor szkoły - Pani Barbara Prokop. Zestawy wykorzystywane są nie tylko na zajęciach z informatyki ale m. in. na lekcjach matematyki, przyrody a także języka polskiego.

Nowoczesne komputery, szkoła otrzymała z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w ramach Świętokrzyskiego Programu Wspierania Rozwoju Edukacji w 2010 r. Podobny zestaw działa w Szkole Podstawowej w Brodach.

Zobacz także: Będą lekcje z laptopami.
Galeria zdjęć: (Fot.: Szkoła Podstawowa w Stykowie)


Poprawiony: środa, 08 grudnia 2010 10:39
 

Czy wiesz, że...

skwrnad brzegiem Zalewu Brodzkiego rozciągają się warte odwiedzenia "Skały w Rudzie". Na jednym z bloków skalnych rośnie brzoza, z korzenia której wyrastają cztery pnie. Według lokalnej tradycji każda panna, która usiądzie na tym drzewie na pewno dobrze wyjdzie za mąż. Zapraszamy do sprawdzenia tej legendy! Więcej informacji: link

elektronik sigara