Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Nowoczesne lekcje w Brodach PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
piątek, 26 listopada 2010 14:52

mz-DSC03167minPierwsze zajęcia z wykorzystaniem nowych laptopów odbyły się 26 listopada br. w Szkole Podstawowej w Brodach. Uczniowie na poręcznych netbookach, uczyli się obsługi komputera, pisania tekstów itp. Sprzęt ten będzie wykorzystywany nie tylko na lekcjach informatyki, ale i na innych przedmiotach, jako pomoc naukowa. Uczniowie IV klasy, byli bardzo zadowoleni z komputerów i szybko poradzili sobie z zadaniami przygotowanymi przez prowadzącego lekcję Sławomira Franczyka - dyrektora szkoły.

W skład mobilnego zestawu z dostępem do internetu wchodzi: komputer nauczycielski, 20 mniejszych laptopów oraz niezbędne urządzenia. Komunikacja między komputerami odbywa się bezprzewodowo. W czasie lekcji nie przeszkadzają też kable do zasilania. Jedną z przydatnych funkcji zainstalowanego oprogramowania „e-klasa”, jest to, że nauczyciel ma pełną kontrolę nad pracą uczniów. Daną treść może wyświetlać na wszystkich komputerach, lub tylko na niektórych.

Podobny sprzęt komputerowy, do końca roku, zamontowany będzie w szkole w Stykowie. Ponadto, gimnazjum w Rudzie zaopatrzone będzie w tablicę multimedialną – podobną do tej, która działa w szkole w Krynkach. Komputerowe pomoce dydaktyczne, zakupione zostały z pieniędzy Zarządu Województwa Świętokrzyskiego w ramach Świętokrzyskiego Programu Wspierania Rozwoju Edukacji w 2010r.
Galeria zdjęć:


 

Poprawiony: piątek, 26 listopada 2010 15:30
 

Czy wiesz, że...

szlakowskaz-mprzez teren gminy Brody wytyczono i oznakowano łącznie ok 136 km szlaków turystycznych: pieszych i rowerowych?

elektronik sigara