Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Będą lekcje z laptopami PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
niedziela, 31 października 2010 17:49

mz-DSC02719bminW miniony czwartek, 28 października, Andrzej Przygoda – Wójt Gminy Brody otrzymał od Adama Jarubasa - Marszałka Województwa Świętokrzyskiego zapewnienie o przyznaniu najnowocześniejszych pomocy naukowych dla trzech szkół w gminie. Placówki w Brodach oraz w Stykowie otrzymają mobilne zestawy komputerowe. Gimnazjum w Rudzie natomiast, przyznano tablicę multimedialną. Podobne urządzenie od zeszłego roku działa w szkole w Krynkach.

Tablica multimedialna składa się z dużego ekranu dotykowego podłączonego do laptopa. Do zestawu dołączone będzie nowoczesne oprogramowanie, dzięki któremu nauka stanie się o wiele ciekawsza. Ponadto, uczniowie szkół w Stykowie i w Brodach będą mogli korzystać z mobilnych zestawów komputerowych, w skład którego wchodzi komputer nauczycielski, 20 mniejszych laptopów oraz niezbędne urządzenia. Komunikacja między komputerami odbywać się będzie bezprzewodowo. W czasie lekcji nie będą też przeszkadzać kable do zasilania. Jedną z funkcji oprogramowania, które będzie zainstalowane jest to, że nauczyciel będzie miał pełna kontrolę nad pracą uczniów na laptopach. Wspomniany sprzęt będzie zamontowany w szkołach do końca 2010 roku.

Nie wszystkie, 102 gminy województwa otrzymały pomoc tak dużą jak gmina Brody. Tablice multimedialne trafią do 100 świętokrzyskich szkół, a do 54 placówek – zestawy komputerowe. Na konferencji wręczano także akty przyznania wyposażenia pracowni językowych (50 szkół) oraz zestawy pomocy dydaktycznych w nauczaniu matematyki (także 50 szkół).

Nowoczesny sprzęt, zakupiony zostanie ze Świętokrzyskiego Programu Wspierania Rozwoju Edukacji w 2010r. Koncepcja ta jest chwalona przez inne województwa. Kujawsko – pomorscy włodarze uznali ten program jako godny naśladowania. „Warto inwestować w przedsięwzięcia oświatowe, choćby nie było natychmiast widać efektów tych działań” mówił Adam Jarubas, marszałek województwa podczas konferencji promującej Świętokrzyski Program Wspierania Rozwoju Edukacji. Razem z wójtem, na spotkanie przybyli dyrektorzy szkół, które otrzymają nowoczesne pomoce naukowe: Barbara Prokop (ZPO w Stykowie), Ewa Stawiarska PG w Rudzie) oraz Sławomir Franczyk (SP w Brodach).

 Galeria zdjęć:


 

Poprawiony: niedziela, 31 października 2010 18:02
 

Czy wiesz, że...

w latach 1919-1954 wsie na naszym terenie należały do gminy Styków z siedzibą w Starachowicach? W 1952 roku gmina składała się z 12 gromad: Brody, Budy, Brodzkie, Dziurów, Jabłonna, Kuczów, Lipie, Lubienia, Michałów, Ruda, Skała, Styków i Styków Kolonia.

elektronik sigara