Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Rodzinnie w Dziurowie (zdjęcia) PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
wtorek, 19 lipca 2022 13:57

Sympatyczna atmosfera, atrakcje dla dzieci, występy – tak w wielkim skrócie można opisać Piknik Rodzinny Mieszkańców Dziurowa, który odbył się w sobotę 16 lipca koło wiaty. Marzena Bernat Wójt Gminy Brody uczestniczyła w spotkaniu, zachęcała do zabawy i wręczała dzieciom słodycze. Zdjęcie zrobione w czasie tańców.Sympatyczna atmosfera, atrakcje dla dzieci, występy – tak w wielkim skrócie można opisać Piknik Rodzinny Mieszkańców Dziurowa, który odbył się w sobotę 16 lipca koło wiaty. Marzena Bernat Wójt Gminy Brody uczestniczyła w spotkaniu, zachęcała do zabawy i wręczała dzieciom słodycze.

Długa kolejka dzieci ustawiała się do bezpłatnego malowania twarzy i do waty cukrowej. Dla wszystkich był bezpłatny poczęstunek. Z repertuarem ludowym i biesiadnym wystąpił zespół „Jarzębina” z Dziurowa. W czasie pikniku, wiatę poświęcił proboszcz miejscowej parafii – ks. Adam Żmuda. Wójt Gminy Brody mówiła o zbliżających się inwestycjach w sołectwie – między innymi o dokończeniu prac na ulicy Złotej. Rolę gospodarza spotkania pełnił Radny Leszek Sarna. Oprócz pani wójt i pana radnego, organizatorami spotkania byli: Marian Bębas – sołtys wsi Dziurów oraz Centrum Kultury i Rekreacji w Brodach.

Poprawiony: wtorek, 19 lipca 2022 14:13
 

Czy wiesz, że...

kolo-wodnejuż w XVI wieku na rzece Kamiennej w Krynkach istniała zapora wodna? W1578r. funkcjonowały tu trzy koła wodne napędzające urządzenia hutnicze. Nie jest wykluczone, że  kuźnica realizowała szereg poważnych dostaw rządowych. Za te zasługi dzierżawca zakładu - Walenty Duracz został nobilitowany do stanu szlacheckiego.