Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Czyste Powietrze - gmina Brody wyróżniona! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
piątek, 15 lipca 2022 11:42

Marzena Bernat – Wójt Gminy Brody wśród uczestników spotkania poświęconego programowi Czyste Powietrze +. W dniu 14 lipca odbyła się konferencja prasowa w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach. Poświęcona była programowi Czyste Powietrze +. Wraz z parlamentarzystami i władzami funduszu, Marzena Bernat – Wójt Gminy Brody uczestniczyła w nim jako przedstawicielka gmin świętokrzyskich korzystających z tego wsparcia.

Na spotkaniu, Wójt Gminy Brody otrzymała pamiątkową tabliczkę - podziękowanie od Ministra Klimatu i Środowiska, władz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. - Dziękuję za wzorową współpracę z WFOŚiGW. Dzięki dobrej komunikacji między gminą a funduszem wielu mieszkańców już skorzystało z dofinansowania - powiedziała Marzena Bernat - Wójt Gminy Brody.

Wszystkich zapraszamy do Urzędu Gminy Brody, gdzie przyjmowane są wnioski do programu Czyste Powietrze +. Tam też można uzyskać informację o nowych ułatwieniach dla inwestorów. Wniosek można tez złożyć za pośrednictwem strony: https://gwd.nfosigw.gov.pl .
W spotkaniu uczestniczyła Anna Krupka – Wiceminister Sportu i Turystyki, Agata Wojtyszek – Poseł na Sejm R.P., Krzysztof Słoń – Senator R.P., Ryszard Gliwiński i Grzegorz Socha – prezes i wiceprezes WFOŚiGW w Kielcach.

Poprawiony: piątek, 15 lipca 2022 11:55
 

Czy wiesz, że...

grod2w Lubieni, na jednym ze wzgórz prawdopodobnie istniało kiedyś grodzisko. W 1363 r. wydano prawo lokacji wsi na prawie niemieckim. Zapewne osada rozwijała się bujnie skoro w 1440r. biskup Zbigniew Oleśnicki wystawił przywilej lokacji, na prawie magdeburskim - miasta Lubienia. Z nieznanych przyczyn lokacji nie zrealizowano.