Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Zobacz nową gazetkę gminną! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
poniedziałek, 07 marca 2022 13:40

Zdjęcie. Marzena Bernat - Wójt Gminy Brody trzyma nową publikację gminną "Biuletyn Brodzki 2020 i 2021 r.".Wydana została nowa publikacja gminna „Biuletyn Brodzki 2020 – 2021". Zawiera ona pełne fotografii podsumowanie pracy samorządu Gminy Brody w 2020 i 2021 roku. W tym czasie wykonano ważnych inwestycji takich jak zakończenie kanalizacji we wsi Lubienia, rozbudowa oczyszczalni ścieków w Krynkach. Prace trwają na terenie oczyszczalni ścieków w Stykowie. Ponadto, poprawiono komunikację na 14 odcinkach dróg, powstał budynek do obsługi ruchu turystycznego w Krynkach. Trwa budowa budynku na terenie Centrum Turystycznego nad Zalewem Brodzkim.

- Pod koniec ubiegłego roku cieszyliśmy się, że otrzymaliśmy dofinansowania na takie zadania jak: utworzenie Centrum Edukacji Społecznej i Profilaktyki Zdrowotnej w Krynkach, budowa zjazdu linowego z wieży widokowej na wyspę na Zalewie Brodzkim oraz termomodernizacja budynków szkół w Lipiu i Krynkach. Było to możliwe dzięki silnemu wsparciu Pani Agaty Wojtyszek – Posła na Sejm R.P. - pisze w przedmowie do publikacji Pani Marzena Bernat – Wójt Gminy Brody.

W biuletynie są też informacje o wsparciu dla szkół, ochotniczych straży pożarnych i innych stowarzyszeń. W gazetce podano też na jakie działania przekazane zostały pieniądze z funduszu sołeckiego, podsumowanie ważniejszych wydarzeń w gminie oraz wyróżnień jakie otrzymała Pani Marzena Bernat, Wójt Gminy Brody - w tym Odznakę Honorową za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego, którą otrzymała z rąk Pana Mateusza Morawieckiego - Premiera R.P.

Wersja papierowa jest do pobrania w Urzędzie Gminy Brody, u sołtysów, w sklepach i w innych miejscach publicznych. Zapraszamy do lektury!


Poprawiony: poniedziałek, 07 marca 2022 13:52
 

Czy wiesz, że...

kk3najprawdopodobniej już w 1353r. wybudowano modrzewiowy kościół w Krynkach p.w. Św. Marcina. Stał on przy obecnych zabudowanich ulicy Długiej. Do dziś stoi tam krzyż upamiętniający lokalizację świątyni. Podobno niektóre belki w kryneckiej dzwonnicy pochodzą z tego kościoła!