Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Zawody wędkarskie o puchar Wójta Gminy Brody PDF Drukuj Email
Wpisany przez Rajmund Gębura   
piątek, 09 sierpnia 2019 15:01

zawody-spławikowe-21-07-2019   W niedzielę 21 lipca Koło PZW w Brodach zorganizowało cykliczne zawody spławikowe o Puchar Wójta Gminy Brody w których uczestniczyło 26 zawodników. Po zakończeniu rywalizacji i podliczeniu efektu połowów ustalona została klasyfikacja końcowa.

    Zwyciężył Andrzej Sikorski, drugie miejsce zajął Marcin Piwnik a trzeci był Radosław Piwnik. Kolejne miejsca zajęli Sebastian Kozieł, Kamil Kuzia i Szymon Niewczas.
Podczas podsumowania zawodów prezes Koła PZW w Brodach Maciej Zaczek wręczył Pani Wójt Marzenie Bernat album o tematyce wędkarskiej z dedykacją i podziękowaniami za zaangażowanie i wspieranie działalności Koła.
    Najlepsi zawodnicy otrzymali z rąk Pani Wójt pamiątkowe puchary. Kacper Roman jako jedyny junior dzielnie rywalizujący z seniorami otrzymał na pamiątkę poradnik wędkarski. Na koniec Pani Wójt wylosowała spośród wszystkich uczestników numer szczęśliwy dla Jerzego Walkiewicza, który otrzymał wędkę.

 

Czy wiesz, że...

kolo-wodnejuż w XVI wieku na rzece Kamiennej w Krynkach istniała zapora wodna? W1578r. funkcjonowały tu trzy koła wodne napędzające urządzenia hutnicze. Nie jest wykluczone, że  kuźnica realizowała szereg poważnych dostaw rządowych. Za te zasługi dzierżawca zakładu - Walenty Duracz został nobilitowany do stanu szlacheckiego.

elektronik sigara