Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Mali Wojacy śpiewali w Kielcach dla Niepodległej (film, zdjęcia) PDF Drukuj Email
Wpisany przez Justyna Śpiewak, Rajmund Gębura   
piątek, 23 listopada 2018 14:29

brody-mali-wojacy-100-lecieGlowneM  
   Ogromne wyróżnienie spotkało uczniów i nauczycieli z Zespołu Placówek Oświatowych w Stykowie. Istniejący w szkole od wielu lat zespół „Mali Wojacy" wziął udział w wojewódzkich obchodach setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

     Zespół w skład którego wchodzi pięciu chłopców:  Piotr Kalisz, Cyprian Kosmala, Jan Wiecha, Maciej Klepacz i Igor Piętak oraz ich opiekunka, pani Justyna Śpiewak, zostali zaproszeni do wspólnego uczczenia stulecia naszej Niepodległości przez Biuro Wojewody, pani Agaty Wojtyszek. Transport dla Wojaków również zapewnił Urząd Wojewódzki w Kielcach.

   Koncert naszych młodych artystów ujęty był w programie tej podniosłej uroczystości i rozpoczął się o godzinie 15.15. Chłopcy brawurowo zaprezentowali przygotowane patriotyczne pieśni. Utwory w ich wykonaniu poruszyły publiczność i sprawiły, że kielczanie włączyli się do wspólnego śpiewania. Gratulacje i podziękowania za wspaniały występ osobiście złożyły Wojakom: Pani wojewoda Agata Wojtyszek oraz posłanka na Sejm RP pani Maria Zuba. Chłopcy oraz ich opiekunka udzielili potem wywiadu dla Radia Kielce. Wojacy otrzymali też nagrody. Jak prawdziwi żołnierze mieli okazję pożywić się grochówką, a ponieważ trochę zgłodnieli, wojskowa zupa bardzo im smakowała.

   Dzień 11-go listopada był dla Małych Wojaków ogromnym przeżyciem i piękną lekcją historii. Chłopcy z podziwem patrzyli na defiladę pododdziałów przed pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego i trybuną honorową. Widok maszerującego wojska, powiewające na wietrze biało- czerwone flagi to obraz, który na długo pozostanie w ich pamięci. Trochę zmęczeni, ale zadowoleni, pełni nowych wrażeń Wojacy wrócili wieczorem do domu.

  

 

Poprawiony: piątek, 23 listopada 2018 15:39
 

Czy wiesz, że...

dyslokacjajednym z ciekawych zjawisk geologicznych w północnej części województwa świętokrzyskiego jest tzw. dyslokacja Wąchocko - Rudzka? Rzeka Kamienna niejako odgradza różne formy geologiczne. Prawy (południowy) brzeg rzeki stanowią utwory dolnego i środkowego triasu, natomiast wzdłuż lewego brzegu zalegają skały dolnej jury.

elektronik sigara