Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Pielgrzymowali w upale PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki, Wiesława Wójcik   
poniedziałek, 30 lipca 2018 13:35

pielgrzymka-krynki-kalkow-godow-1mW dniu 28 lipca, po raz czwarty odbyła się piesza pielgrzymka z Krynek do sanktuarium Kałkowie-Godowie. W tym roku, dystans około 8 kilometrów pokonała rekordowa liczba pątników. Modlitewną wyprawę zorganizowało stowarzyszenie „Brody Nad Kamienną", Parafia Rzymskokatolicka w Krynkach przy finansowym wsparciu Marzeny Bernat – Wójta Gminy Brody.

W upale pielgrzymowało 55 osób - głownie mieszkańcy gminy, choć byli też goście z Kielc i okolic Iłży. Najmłodsza uczestniczka miała 9 a najstarsza 70 lat. Piechurom rozdawano wodę. Dla każdego był też śpiewnik pielgrzymkowy. W sanktuarium w Matki Bożej w Kałkowie-Godowie odprawiono mszę świętą w intencji pątników. Sprawował ją ks. kustosz Zbigniew Stanios oraz księża z kryneckiej parafii: ks. proboszcz Wojciech Zdon i ks. Damian Zalewski.
Po modlitwie, wszyscy posilili się pyszną zupą pomidorową ugotowaną przez zakonnice pracujące w sanktuarium. Najwytrwalsi uczestnicy - tj. ok. 20 osób pieszo pokonało drogę powrotną. Pozostali wrócili do domów samochodami.

 

Poprawiony: wtorek, 31 lipca 2018 11:28
 

Czy wiesz, że...

skwrnad brzegiem Zalewu Brodzkiego rozciągają się warte odwiedzenia "Skały w Rudzie". Na jednym z bloków skalnych rośnie brzoza, z korzenia której wyrastają cztery pnie. Według lokalnej tradycji każda panna, która usiądzie na tym drzewie na pewno dobrze wyjdzie za mąż. Zapraszamy do sprawdzenia tej legendy! Więcej informacji: link

elektronik sigara