Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

"Rodzinnie, zdrowo i sportowo" (film, zdjęcia) PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
piątek, 29 czerwca 2018 09:37

piknik-szkola-lipie-gmina-brody-39-mPod takim hasłem, w dniu 15 czerwca odbył się festyn organizowany przez Szkołę Podstawową w Lipiu. Były występy artystyczne a potem konkurencje sportowe takie jak mecze siatkówki i piłki nożnej w których rywalizowały drużyny dzieci i dorosłych.

Uczniowie wystawili przedstawienie z postaciami wszystkich znanych bajek. Zaśpiewały solistki: Martyna Glina i Zuzanna Dymińska. Dalsza część festynu odbyła się na placu przyszkolnym. Pogoda dopisała, przybyło wielu mieszkańców Lipia, radny, pani sołtys nauczyciele z innych szkół i inni zaproszeni goście. Pani wójt Marzena Bernat, chwaliła szkołę za wiele ciekawych inicjatyw. Powiedziała że przejęcie szkoły pod opiekę gminy było dobrą decyzją. „Jak byśmy patrzyli tylko na finanse to by tej szkoły nie było. O wiele bardziej liczy się dobro mieszkańców dlatego Lipie kwitnie" - dodała. W festynie uczestniczyła także Mariola Gałka – prezes starachowickiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego.
Na placu były zastawione stoły, dla wszystkich przewidziano poczęstunek. Szkoła zorganizowała także kiermasz, na którym można było kupić ciekawą książkę. Dzieci za darmo bawiły się na zjeżdżalni. Chętnie oglądały niedawno zakupiony samochód Ochotniczej Straży Pożarnej z Lubieni. Ku uciesze najmłodszych, strażacy ustawili kurtynę wodną pod którą można było się ochłodzić. Dużo emocji wywołały drużynowe wyścigi na nartach po trawie. Konkurencja wymagała koordynacji działań całego zespołu. Były też mecze piłki nożnej i siatkówki. W obydwóch konkurencjach, dzieci wygrały z dorosłymi.

 Poprawiony: piątek, 29 czerwca 2018 11:26
 

Czy wiesz, że...

bocian.czchciałbyś na własne oczy zobaczyć bocian czarnego? Ten rzadki gatunek wybrał na miejsce gniazdowania niedostępne partie rezerwatu "Rosochacz". Miłośnik przyrody dostrzeże tam wiele ciekawych gatunków flory i fauny.

elektronik sigara