Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Tydzień z bajką PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Wojciechowska   
środa, 27 czerwca 2018 13:25

tydzien-z-bajka-sp-lubienia03-minDrugi tydzień czerwca w Zespole Szkolno-Przedszkolnego w Lubieni poświęcony był promowaniu czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. W tym czasie odbyło się bicie rekordu wspólnego głośnego czytania, przemarsz uczniów przebranych za bajkowe postacie w okolice rezerwatu Rosochacz oraz pokazy przygotowanych przez dzieci prezentacji.

Maluchy z klasy ,,0" wykonały farbami ilustracje inspirowane lekturą pt. ,,Calineczka" H. Ch. Andersena. Pierwszoklasiści czytali wiersze Juliana Tuwima i namalowali plakat przedstawiający lokomotywę, ptasie radio i historię dziadka wyciągającego rzepkę. Uczniowie klasy drugiej zilustrowali książkę „Pilot i ja" a trzecioklasiści zaśpiewali piosenkę „Witajcie w naszej bajce". Starsze klasy zaprezentowały na bajkowej scenie swój talent aktorski przedstawiając współczesną wersję „Kopciuszka" , „Hymn Krasnali" i „Smerfy". Na koniec uroczystości bibliotekarka, pani Irmina Stachuczy-Kowalska wręczyła uczniom dyplomy z podziękowaniem za mile spędzony tydzień.

 

Poprawiony: środa, 27 czerwca 2018 13:37
 

Czy wiesz, że...

fascynacja-mprzy Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Brodach dzaiałają cztery zespoły śpiewacze, dwie grupy taneczne oraz Gminna Orkiestra Dęta?

elektronik sigara