Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Międzynarodowy projekt PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Wojciechowska   
wtorek, 26 czerwca 2018 09:46

projekt-miedzynarodowy-sp-ruda-02-minGrupa uczniów z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rudzie wzięła udział w rocznym projekcie CYBEREUROPA- S@fecurity. W tym czasie młodzież współpracowała z krajami z Wielkiej Brytanii, Irlandii, Francji, Tunezji oraz Turcji.

Projekt obejmował kilkanaście działań. W ramach Tygodnia Edukacji Narodowej we współpracy ze szkołą Pioneer Middle School of Sfax z Tunezji uczniowie zorganizowali wideokonferencję. Opowiedzieli o sobie, swoich zainteresowaniach, a także zaprezentowali stroje i akcesoria charakterystyczne dla danego kraju. Uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności językowe oraz poznać inną kulturę ucząc się przy tym postaw tolerancji. Wykonali także prezentację multimedialną o szkole i regionie. W ramach Dnia Bezpiecznego Internetu młodzież przygotowała gazetkę oraz udostępnili post na stronie i facebook'u. Promowali zasady bezpiecznego zachowania się w Internecie. Uczestnicy projektu kodowali hasła oraz tworzyli infografiki dotyczące współpracy międzynarodowej i bezpieczeństwa w sieci. Zorganizowali również wymianę kartek bożonarodzeniowych w wersji elektronicznej i papierowej. Podczas Dnia Nowoczesnych Technologii grupa projektowa przystąpiła do międzynarodowej gry online w języku angielskim pt. „Dziedzictwo Kulturowe". Efekty rocznej pracy można podziwiać na międzynarodowej platformie internetowej TwinSpace. Współzałożycielem projektu oraz opiekunem polskiej grupy była pani Jowita Kaszuba-Lipa.

 

 

 

 

 

 

Poprawiony: wtorek, 26 czerwca 2018 09:54
 

Czy wiesz, że...

szlakowskaz-mprzez teren gminy Brody wytyczono i oznakowano łącznie ok 136 km szlaków turystycznych: pieszych i rowerowych?

elektronik sigara