Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Festyn Rodzinny w Adamowie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Wlazłowska, Rajmund Gębura   
piątek, 22 czerwca 2018 14:17

festyn-adamow-GlowneM
   W sobotę 16 czerwca na placu przy Publicznej Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Adamowie odbył się Festyn Rodzinny.

  Uczestniczyła w nim Wójt Gminy Brody Marzena Bernat, radni Rady Gminy, Skarbnik Gminy Brody Dorota Dyka, Prezes Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Starachowicach Mariola Gałka, Dyrektor Centrum Usług Wspólnych Dorota Grudnicka-Glina, dyrektorzy szkół i nauczyciele, strażacy, przedstawiciele policji oraz liczne grono mieszkańców.

   Na wstępie festynu dokonano otwarcia wiaty, która została sfinansowana ze środków pochodzących z funduszu sołeckiego sołectwa Adamów. Kolejnym punktem były biegi rodzinne, zorganizowane przez panią Edytę Chodzyńską. Biegacze startowali w poszczególnych kategoriach wiekowych. Ze strony publiczności nie zabrakło dobrego dopingu, a po dotarciu na metę każdy dostał lody „na patyku". Wyróżniono najstarszą biegaczkę oraz najmłodszego uczestnika, natomiast najlepsi otrzymali medale i upominki.

   Wszyscy uczestnicy mogli też słuchać muzyki na żywo, granej przez zespół instrumentalno-wokalny składający się z rodziców. W dalszej części swoje występy zaprezentowali uczniowie szkoły. Pierwsze były maluchy z „zerówki", pod opieką swojej wychowawczyni pani Renaty Ślęzak. Dzieci mówiły wiersze o rodzicach, a chłopcy przedstawili układ taneczny. Po nich byli uczniowie klas I – III, nad którymi czuwały panie Monika Dziuba – Łucka oraz Katarzyna Bernaciak. Ich wiersze i piosenki nawiązywały do głównego motywu festynu - rodziny. Po nich piosenkę zaśpiewała uczennica klasy VI Wiktoria Świderska. Dużą atrakcją okazał się występ kabaretowy uczniów klasy VII przygotowany przez ich wychowawczynię, Katarzynę Pocheć zatytułowany: „Jak tata poznał mamę".

   Piknik obfitował również w wiele innych atrakcji zarówno dla dzieci jak i dla rodziców. Pani Edyta Chodzyńska zaprosiła tatusiów do zawodów w podbijaniu piłki nogą. Katarzyna Wlazłowska zorganizowała rodzinny konkurs „Kredą po asfalcie", dzięki czemu na szkolnym boisku pojawiły się pięknie namalowane kolorowe kwiaty. Siostra Justyna Oksiuta i pani Renata Ślęzak zaprosiły dzieci do konkursów zręcznościowych: kręcenie hula – hop oraz rzut do celu. Rodzice mogli popisać się także swoimi wiadomościami o szkole w quizie przygotowanym przez panie Katarzynę Wlazłowską i Krystynę Kwiecień „Co ty wiesz o szkole ?".

   Dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs „pokaz mody ekologicznej" zorganizowany przez panie Monikę Dziubę – Łucką oraz Annę Wacińską, w którym modelkami były mamy uczniów z poszczególnych klas, ubierane przez swoje dzieci w stroje recyklingowe. Zwyciężczyni otrzymała tytuł Miss Festynu.

   Były pyszności z grilla, stoisko z ciastami i napojami, swojskim chlebem ze smalcem. Był także kiermasz książek. Dzieci korzystały z nadmuchiwanej zjeżdżalni. Wszyscy uczestnicy mogli spróbować swego szczęścia w loterii fantowej. Straż pożarna OSP Ruda zapewniła dodatkowe atrakcje: można było wsiąść do samochodu strażackiego i użyć syreny alarmowej, były także pokazy z użyciem strumieni wody z węży strażackich. Można było z bliska zobaczyć wojskowy samochód ciężarowy, który budził duże zainteresowanie wśród dzieci i dorosłych. Końcowym akcentem, był wspaniały pokaz zumby poprowadzony przez panią Izabelę Kusiak. Festyn był bardzo udaną imprezą i na długo pozostanie w pamięci uczestników.

 

 

 

 

 

Poprawiony: poniedziałek, 25 czerwca 2018 08:14
 

Czy wiesz, że...

kolo-wodnejuż w XVI wieku na rzece Kamiennej w Krynkach istniała zapora wodna? W1578r. funkcjonowały tu trzy koła wodne napędzające urządzenia hutnicze. Nie jest wykluczone, że  kuźnica realizowała szereg poważnych dostaw rządowych. Za te zasługi dzierżawca zakładu - Walenty Duracz został nobilitowany do stanu szlacheckiego.

elektronik sigara