Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Podziękowania i powitanie wakacji (film, zdjęcia) PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki, Anna Wojciechowska   
piątek, 22 czerwca 2018 08:36

zakonczenie-roku-szkolnego-gmina-brody-stykow-barbara-prokop-prymusi-marzena-bernat-19mW Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Stykowie odbyło się gminne zakończenie roku szkolnego. Tradycyjnie, były występy dzieci oraz nagrody wójta wręczane prymusom. Uroczystość była okazją do podziękowań dla pani dyrektor Barbary Prokop, która odchodzi na emeryturę.

Na początku sprawowano mszę świętą w intencji uczniów i nauczycieli. Na zaproszenie proboszcza odprawił ją ks. Łukasz Cybuch. Następnie były występy artystyczne w szkolnej sali gimnastycznej. Goście bili brawa między innymi za piękne śpiewy, pokaz tańca oraz gimnastyki akrobacyjnej. Niektóre piosenki, dzieci wykonywały z dedykacją dla pani Barbary Prokop, która odchodzi na emeryturę. Za lata sumiennej pracy dziękowała jej pani wójt Marzena Bernat, Stanisław Wrona – Przewodniczący Rady Gminy wraz z radnymi, Jan Kosiela – Sekretarz Gminy Brody oraz Dorota Grudnicka-Glina – dyrektor Centrum Usług Wspólnych. Marzena Bernat powiedziała, że dzięki pani dyrektor jest to bardzo dobra szkoła i miało tam miejsce wiele ciekawych akcji i wydarzeń. Kwiaty wręczyli przedstawiciele pozostałych szkół, nauczyciele, rodzice, oraz uczniowie. To była wzruszająca chwila, bo Barbara Prokop całe swoje życie zawodowe związała ze szkołą w Stykowie. Zaczęła tam pracę 36 lat temu. Dyrektorem została w 1999 roku. W tej placówce też, jako dziecko rozpoczęła swoją edukację.

Uroczystość zakończyła się wręczaniem dyplomów i nagród Wójta Gminy Brody. Uhonorowano prymusów: Dominikę Walkiewicz ze Szkoły Podstawowej w Adamowie, Patrycję Kuterę i Katarzynę Kusiak (S.P. w Brodach), Julię Krzowską (S.P. w Dziurowie), Igę Dębniak, Aleksandrę Dwojak, Wiktorię Olesińską z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Krynkach, Paulinę Kiełek (S.P. w Lipiu), Kingę Rynio (Z.S.-P. w Lubieni), Rozalię Bernat, Wiktorię Białecką, Aleksandrę Kalisz, (Z.S.-P. w Rudzie), Mikołaja Pasiekę (Z.S.-P. w Stykowie), Julię Dwojak, Weronikę Pastuszkę (S.P. w Stawie Kunowskim) oraz Amelię Wiśniewską (S.P. w Rudniku). Osiągnęli oni średnią ocen wynoszącą od 5,3 do 5,6. Upominki wręczano także uczniom, którzy uzyskali tytuł finalisty konkursów przedmiotowych: Emilii Nowak, Kalinie Rączce i Zuzannie Kosmali. Reprezentują one szkołę w Krynkach. Doceniono także uczniów z najwyższymi wynikami na egzaminie gimnazjalnym: Aleksandrę Dwojak (Z. S.-P. w Krynkach) i Małgorzatę Filipowską (Z.S.-P. w Rudzie). Pani wójt wręczała także dyplomy rodzicom tych uczniów oraz ich wychowawcom: Katarzynie Pocheć, Małgorzacie Kosmali, Joannie Barańskiej, Karolinie Piotrowskiej, Iwonie Łacie, Marioli Surowiec, Hannie Walczyk, Justynie Marczak, Jolancie Lipie, Marzenie Adamus, Hubertowi Stachurze, Danucie Turek, Beacie Hejmo-Tichomirow, Anecie Szwugier, Monice Sali i Marii Cząstce.

 


Poprawiony: piątek, 22 czerwca 2018 11:27
 

Czy wiesz, że...

kk3najprawdopodobniej już w 1353r. wybudowano modrzewiowy kościół w Krynkach p.w. Św. Marcina. Stał on przy obecnych zabudowanich ulicy Długiej. Do dziś stoi tam krzyż upamiętniający lokalizację świątyni. Podobno niektóre belki w kryneckiej dzwonnicy pochodzą z tego kościoła!

elektronik sigara