Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Piknik na stulecie niepodległości PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
wtorek, 19 czerwca 2018 10:41

piknik-szkola-podstawowa-brody-14-mW dniu 9 czerwca, Szkoła Podstawowa w Brodach zorganizowała piknik rodzinny. Oprócz występów dzieci, dużym zainteresowaniem cieszyła się m. in. ekspozycja militariów z lat 1917 – 1919 oraz plenerowe laboratorium naukowe z urządzeniami będącymi na wyposażeniu szkoły.

W pikniku uczestniczyli przedstawiciele władz gminy wraz z Marzeną Bernat - Wójtem Gminy Brody i Stanisławem Wroną – Przewodniczącym Rady Gminy Brody. Gospodarzem imprezy była pani dyrektor szkoły - Nina Milanowska. Na scenie, wystąpili uczniowie z programem ułożonym z okazji Dnia Mamy i Dnia Taty. Ekspozycję historyczną prezentowało Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej 51 Pułku Piechoty Strzelców Kresowych. Swoją działalność promowała także 10 Świętokrzyska Brygada Wojsk Obrony Terytorialnej, Ochotnicza Straż Pożarna w Brodach. Dużym zainteresowaniem cieszyły się motocykle. Były jednoślady policyjne oraz te zaprezentowane przez pasjonatów w cywilu. Na placu ustawiono kiermasze z pysznymi ciastami, potrawami z grilla i innymi przekąskami. Do zdrowego odżywiania zachęcali przedstawiciele Polskiego Stowarzyszenia "Zdrowa Rodzina". Można było spróbować pysznych miodów i zobaczyć przeźroczysty ul z pszczołami w środku.

 

 Fot.: Szkoła Podstawowa w Brodach:

 

 

Poprawiony: wtorek, 19 czerwca 2018 10:52
 

Czy wiesz, że...

skwkrgłazy z rezerwatu "Skały w Krynkach" powstały z osadów dolnotriasowej rzeki, a zaledwie 2 km od  od rezerwatu, znajduje się odsłonięcie skał powstałych w podobnym okresie, lecz w środowisku morskim. Zobacz

elektronik sigara