Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

„Książka - to mistrz, co darmo nauki udziela” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marzena Staryczenkow   
piątek, 01 czerwca 2018 09:06

dzien-ksiazki-szkola-krynki-05-minPod takim hasłem w maju uczniowie ze szkoły w Krynkach obchodzili Dzień Książki. W tym czasie trwał kiermasz, odbyło się wiele konkursów a pierwszoklasiści zostali pasowani na czytelników szkolnej biblioteki.

W zmaganiach plastycznych dla najmłodszych pt. „Moja ulubiona postać z bajki" wyróżnienia otrzymali: Dorota Szewczyk i Lena Kaczor z klasy I, Ola Sala, Wiktoria Kowalczyk i Julia Myszka z klasy II oraz Julia Tomczyk i Błażej Duda z klasy III. W konkursie o tytuł Mistrza Głośnego Czytania zwycięzcami zostali: Iga Dębniak z klasy VI i Marta Świrta z klasy III gimnazjum. Wyróżnienia zaś otrzymali: Adam Dębniak, Julia Jagieła, Alicja Karwacka i Ola Dwojak. Wszyscy laureaci otrzymali nagrody książkowe. Program przygotowała pani Jolanta Jakubowska.

 

 

 

Poprawiony: piątek, 01 czerwca 2018 09:13
 

Czy wiesz, że...

kapl-dziurkatastrofalna powódż w 1903r. zniszczyła tamę i wszystkie urządzenia fabryczne w Brodach? Jedną z Konsekwencji kataklizmu był rozwój chorób, w tym malarii. Miejscowa legenda głosi, że epidemię powstrzymała interwencja św. Jana Nepomucena, którego figurę umieszczono w kapliczce we wsi Dziurów. Imię świętego nosi jedna z ważniejszych ulic tej miejscowości.

elektronik sigara