Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Festyn rodzinny w Lubieni PDF Drukuj Email
Wpisany przez Rajmund Gębura   
wtorek, 29 maja 2018 16:36

lubienia-festyn-glowneM
   W piątek 25 maja na boisku Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Lubieni odbył się festyn rodzinny pod hasłem "Rodzina - Ojczyzna - Bezpieczeństwo".

   Wśród gości znaleźli się Wójt Gminy Brody Marzena Bernat, Sekretarz Gminy Brody Jan Kosiela, Skarbnik Gminy Brody Dorota Dyka, Przewodnicząca Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Starachowicach Mariola Gałka i radni Brodów.
  
    Dzieci z przedszkola i „zerówki" oraz uczniowie klas I-VII przygotowali piękny program artystyczny podczas którego śpiewali piosenki z okazji przypadającego 26 maja Dnia Matki.

   Najmłodsi mogli bawić się skacząc na trampolinie i zjeżdżać z nadmuchiwanych zjeżdżalni, zobaczyli z bliska samochód i motocykl policyjny oraz najnowszy samochód strażacki OSP Lubienia. W jednym ze stoisk funkcjonował punkt medyczny rejestrujący osoby chętne do zostania dawcami szpiku kostnego.

   Grupa rekonstrukcyjna „Rekonstrukto" zaprezentowała pokaz dawnego umundurowania i uzbrojenia oraz przypomniała najważniejsze wydarzenia historyczne związane z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Oprócz atrakcji artystycznych można było również zjeść coś słodkiego lub poczęstować się kiełbaską z grilla. Nikt  się nie nudził, wszyscy świetnie się bawili i festyn na długo pozostanie w pamięci jego uczestników.

 

Poprawiony: wtorek, 29 maja 2018 16:47
 

Czy wiesz, że...

w latach 1919-1954 wsie na naszym terenie należały do gminy Styków z siedzibą w Starachowicach? W 1952 roku gmina składała się z 12 gromad: Brody, Budy, Brodzkie, Dziurów, Jabłonna, Kuczów, Lipie, Lubienia, Michałów, Ruda, Skała, Styków i Styków Kolonia.

elektronik sigara