Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Posłanka i wojewoda w Brodach (zdjęcia) PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
piątek, 18 maja 2018 11:09

posel-krupka-wojewoda-wojtyszek-starosta-krepa-spotkanie-brody-07mW dniu 16 maja odbyło się otwarte spotkanie z Anna Krupką - Posłem na Sejm RP, Agatą Wojtyszek - wojewodą świętokrzyskim, Danutą Krępą - starostą starachowickim i Agatą Gałką-Bernacką - dyrektorem biura wojewody. Świetlica w Brodach pękała w szwach, przybyło ok. 60 osób. Za stołem prezydialnym zasiadły same panie. Płeć piękna przeważała też wśród publiczności.

Na początku, Marzena Bernat - Wójt Gminy Brody wraz z radnym Januszem Adamusem wręczyła gościom kwiaty. W Brodach, pani poseł mówiła o działaniach rządu w skali ogólnopolskiej – m. in. o programie 500 plus, ograniczeniu fali uchodźców, uszczelnieniu systemu podatkowego i modernizacji dróg lokalnych. Poruszała także sprawy lokalne i wymieniła inwestycje w gminie Brody, które były współfinansowane z programów rządowych. Następnie, głos zabrała pani wojewoda Agata Wojtyszek, która chwaliła Marzenę Bernat za wzorową współpracę z urzędem wojewódzkim. Dzięki tym staraniom m. in. wykonano chodniki przy drogach krajowych i utworzono dwa punkty dziennej opieki dla dzieci. Pani starosta Danuta Krępa mówiła o inwestycjach drogowych wykonanych wspólnie przez powiat starachowicki i gminę Brody. W spotkaniu uczestniczył również Andrzej Pruś – Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego.

Na zebraniu był także czas na dyskusję. Pytano m. in. o rządowe wsparcie dla dzieci, które kończą 18 lat i przestają korzystać z programu 500 plus. Pani poseł odpowiedziała, że trudno jest wszystkim pomóc a głównym priorytetem w tym zakresie jest zachęcanie rodziców do posiadania kolejnego dziecka. Ostatnie pytanie należało do mieszkanki Brodów zwróciła uwagę na sprawę oczyszczenia wód Zalewu Brodzkiego. Anna Krupka obiecała wspierać gminę w tych wysiłkach.

 

Poprawiony: wtorek, 22 maja 2018 09:49
 

Czy wiesz, że...

kk3najprawdopodobniej już w 1353r. wybudowano modrzewiowy kościół w Krynkach p.w. Św. Marcina. Stał on przy obecnych zabudowanich ulicy Długiej. Do dziś stoi tam krzyż upamiętniający lokalizację świątyni. Podobno niektóre belki w kryneckiej dzwonnicy pochodzą z tego kościoła!

elektronik sigara