Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Rocznica niepodległości (zdjęcia i film) PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Wojciechowska   
wtorek, 14 listopada 2017 14:13

swieto-niepodleglosci-99-rocznica-krynki-min11 listopada odbyły się III Gminne Obchody Święta Niepodległości. Uroczystość przebiegała w podniosłej i patriotycznej atmosferze. Rozpoczęła się od mszy św. za Ojczyznę w kościele parafialnym w Krynkach.

Poczty sztandarowe wystawił Urząd Gminy Brody, Zespół Szkolno - Przedszkolny w Krynkach, Rudzie i Lubieni, Ochotnicza Straż Pożarna w Krynkach oraz w Brodach. W uroczystościach uczestniczyli: Wójt Gminy Brody Marzena Bernat, Przewodniczący Rady Gminy Brody Stanisław Wrona, Sekretarz Gminy Brody Jan Kosiela, radni, sołtysi, dyrektorzy i nauczyciele, młodzież oraz licznie przybyli mieszkańcy. Po mszy świętej uczestnicy przemaszerowali z kościoła do szkoły w Krynkach, gdzie odbyła się dalsza część obchodów. Przybyłych gości przywitała pani Elżbieta Rozwadowska - wicedyrektor placówki. Pani Wójt w krótkim przemówieniu przypomniała starania Polaków o odzyskanie niepodległości oraz omówiła znaczenie postaw patriotycznych w obecnych czasach. W części artystycznej uczniowie zaprezentowali inscenizacje i śpiewali piosenki patriotyczne. Przedstawienie zakończył występ Męskiego Chóru Parafialnego z Krynek.

 

 

 

Poprawiony: wtorek, 14 listopada 2017 14:51
 

Czy wiesz, że...

szlakowskaz-mprzez teren gminy Brody wytyczono i oznakowano łącznie ok 136 km szlaków turystycznych: pieszych i rowerowych?

elektronik sigara