Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Za bezpieczeństwem, przeciw agresji PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
czwartek, 02 listopada 2017 10:13

bezpieczna-plus-szkola-adamow-fundacja-mimo-wszystko-anny-dymnej-minTrzy szkoły z gminy Brody uczestniczą w programie "Bezpieczna+". Szkoła w Adamowie położyła największy nacisk na przeciwdziałaniu przemocy, szkoła w Dziurowie na bezpieczeństwo na drodze. Dzieci z Lubieni  rozwijały m. in. umiejętności rozwiązywania konfliktów.

Uczniowie z Adamowa byli na wycieczce w Krakowie. Poznawali historię miasta i mniejszości kulturowych. W Żydowskim Muzeum Galicja na Kazimierzu wzięli udział w warsztatach na temat przeciwdziałania dyskryminacji. Dzieci uczestniczyły także w spotkaniach siedzibie Fundacji Anny Dymnej „Mimo wszystko". Dowiedzieli się jak osoby z niepełnosprawnością psychiczną i fizyczną postrzegają świat i sami mogli tego doświadczyć zakładając specjalne okulary, słuchawki i rękawice ograniczające odczuwanie bodźców zewnętrznych. Podczas warsztatów z podopiecznymi, przyglądali się zajęciom w jakich oni uczestniczą i poznali zasady funkcjonowania ośrodka.

W Dziurowie zorganizowano szkolenie na temat bezpiecznego poruszania się po drogach. Prowadzili je policjanci: st. sierż. Anna Kroner z Zespołu Profilaktyki Społecznej Wydziału Prewencji, asp. Artur Wieczorek i asp. Michał Zatorski z Wydział Ruchu Drogowego. W spotkaniu, oprócz uczniów uczestniczyli także rodzice i nauczyciele.

W realizacji projektu „Bezpieczna+" Szkoła w Lubieni postawiła na umiejętności rozwiązywania konfliktów, nawiązywania kontaktów międzyludzkich oraz radzenia sobie ze stresem. W tym celu zorganizowano wycieczkę na spektakl profilaktyczny w Teatrze Współczesnym w Krakowie. Potem były warsztaty teatralne, w których dzieci stawały się aktorami na przedstawieniu. Następnie dzieci pojechały do „Klockolandii - Centrum Nauki i Zabawy". W laboratorium mogły eksperymentować, stawiać pytania i poszukiwać naukowych odpowiedzi z wykorzystaniem klocków LEGO. W części warsztatowej budowali roboty a następnie z ich użyciem samodzielnie wykonywali doświadczenia naukowe.

Program "Bezpieczna+" nadal jest realizowany. Planowane są kolejne działania takie jak: wycieczka do Warszawy, konkursy plastyczne, „Dzień Bezpiecznego Rowerzysty", spotkania z niepełnosprawnymi i inne. W grudniu br. odbędzie się podsumowanie akcji. Wymienione szkoły po raz pierwszy złożyły wnioski do programu i od razu udało im się zdobyć dofinansowanie z Urzędu Wojewódzkiego w wysokości łącznie ponad 20 tys. zł.

 

Fot. S.P. w Adamowie:

 

 

Fot. Sp. P. w Dziurowie:

 

 

Fot. S.P. w Lubieni:

 

Poprawiony: czwartek, 02 listopada 2017 11:46
 

Czy wiesz, że...

bocian.czchciałbyś na własne oczy zobaczyć bocian czarnego? Ten rzadki gatunek wybrał na miejsce gniazdowania niedostępne partie rezerwatu "Rosochacz". Miłośnik przyrody dostrzeże tam wiele ciekawych gatunków flory i fauny.

elektronik sigara