Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Młodzież i "Paczka literacka" (film, zdjęcia) PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
poniedziałek, 23 października 2017 08:36

biblioteka-brody-paczka-literacka-agora-frsi-07-minGminna Biblioteka Publiczna w Brodach uczestniczyła w programie „Paczka Literacka", dzięki czemu otrzymała 21 książek i dwa audiobooki. Wydawnictwa te były tematem lekcji z gimnazjalistami w Rudzie, która odbyła się 19 października br.

Nowe książki są głównie z kategorii biografia oraz reportaż. Na początku spotkania, młodzież wyjaśniła czym charakteryzują się te gatunki literackie. Potem, Anna Stachucy – kierownik biblioteki przedstawiła najciekawsze publikacje, m. in.: „Reporterka" Jacka Antczaka i Hanny Krall, „Nie wierzę w życie pozaradiowe" Marka Niedźwieckiego czy „Laska nebeska" Mariusza Szczygła. Młodzież najbardziej zaciekawiła książka „Rozpoznani" Izy Michalewicz i Macieja Piwowarczuka. Jej bohaterami są uczestnicy Powstania Warszawskiego uwiecznieni na filmach z tego okresu. Dzięki akcji w mediach społecznościowych autorzy poznali ich tożsamość i historie z nimi związane.

Biblioteka otrzymała wsparcie dzięki współpracy z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz wydawnictwem „Agora".

 


Poprawiony: czwartek, 26 października 2017 12:27
 

Czy wiesz, że...

skwkrgłazy z rezerwatu "Skały w Krynkach" powstały z osadów dolnotriasowej rzeki, a zaledwie 2 km od  od rezerwatu, znajduje się odsłonięcie skał powstałych w podobnym okresie, lecz w środowisku morskim. Zobacz

elektronik sigara