Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Uczniowie jak marzenie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dorota Grudnicka - Glina, Mariusz Zawłocki   
poniedziałek, 15 maja 2017 08:59

uczniowie-jak-marzenie-kalina-raczka-wiktoria-janiec-kacper-michta-gmina-brody-minW szkołach Gminy Brody uczy się wiele zdolnych, pełnych pasji i zaangażowania dzieci oraz nie mniej utalentowanej młodzieży. W grupie tych uczniów znajdują się: Kalina Rączka, Wiktoria Janiec oraz Kacper Michta, którzy w bieżącym roku szkolnym triumfowali w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Kielcach.

Ogromnym sukcesem zakończył się udział Kaliny Rączki uczennicy klasy VI Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Barańskiego w Krynkach w bardzo trudnych zmaganiach I Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego. Uczennica zajęła I miejsce i jest najlepszą w dziedzinie matematyki wśród wszystkich szkół podstawowych w województwie. Uzyskała jedno z dwóch pierwszych miejsc, zdobywając 33 na 40 możliwych punktów. Do konkursu na szczeblu szkolnym, powiatowym i wojewódzkim Kalina przygotowywała się okiem pani Moniki Sali. Zostać laureatem takiego konkursu nie jest łatwo, ale ciężka praca, ogrom poświęconego czasu zarówno uczennicy jak i jej nauczycielki przyniosły wspaniałe, wymierne efekty.

 

Finalistką wojewódzkich zmagań dwóch innych konkursów przedmiotowych, organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Kielcach została Wiktoria Janiec. Uczennica VI klasy Publicznej Szkoły Podstawowej w Dziurowie uzyskała tytuł finalistki w XIV Konkursie Humanistycznym oraz I Konkursie Przyrodniczym. Przedmiotów tych uczyła się po kierunkiem pań: Grażyny Wasil, Łucji Piotrowskiej i Ewy Wójcik. Te sukcesy nie są jedynymi, które Wiktoria ma na koncie, bowiem uczennica zajęła także II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego SMART oraz XV Gminnym Konkursie Ortograficznym, w którym wywalczyła tytuł Wicemistrza Ortografii.

 

Do finału w dwóch konkursach przedmiotowych, organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Kielcach zakwalifikował się także uczeń klasy III Gimnazjum im. Stanisława Staszica w Rudzie – Kacper Michta. Chłopiec został finalistą konkursu historycznego i biologicznego. Do innych jego osiągnięć w tym roku szkolnym należy zaliczyć III miejsce w Turnieju Wiedzy o Powiecie Starachowickim oraz III miejsce w gminnym etapie Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Ten uzdolniony gimnazjalista rokrocznie otrzymuje stypendium naukowe w ramach programu „Sakiewka Zbója Madeja".

Jak przekuć talent w wiedzę? Odpowiedź na to pytanie z pewnością znają nauczyciele wymienionych wyżej szkół, mogą bowiem poszczycić się uczniami, którzy sięgają po najwyższe laury i nagrody, osiągają znakomite wyniki w wielu konkursach, są dumą dla swoich rodziców, nauczycieli i szkół. Nic dodać i nic ująć - po prostu uczniowie, jak marzenie.

Poprawiony: środa, 17 maja 2017 11:46
 

Czy wiesz, że...

bocian.czchciałbyś na własne oczy zobaczyć bocian czarnego? Ten rzadki gatunek wybrał na miejsce gniazdowania niedostępne partie rezerwatu "Rosochacz". Miłośnik przyrody dostrzeże tam wiele ciekawych gatunków flory i fauny.

elektronik sigara