Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Święto Konstytucji 3-go Maja PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Wojciechowska   
poniedziałek, 08 maja 2017 11:29

akademia-szkolana-3-maj-uchawlenie-konstytucji10-minW Szkołach Podstawowych w Stawie Kunowskim, Adamowie, Dziurowie, Lubieni oraz Publicznym Gimnazjum w Krynkach odbyły się uroczyste akademie z okazji święta Konstytucji 3-go Maja. Młodzież przygotowała przedstawienia o patriotycznym charakterze. Uczniowie recytowali wiersze oraz śpiewali pieśni mówiące o rodzimej kulturze oraz historii.

Młodzi aktorzy zaprezentowali sytuację polityczną Polski w tamtym okresie oraz przybliżyli fakty z przeszłości nie tylko ważne dla naszego kraju, ale także dla Europy. W szkole w Adamowie wystąpił zespół „Echo z Adamowa", który zaśpiewał już zapomniane pieśni patriotyczne z dawnych epok. Wszystkie przedstawienia zachęciły zarówno obecnych gości jak i dzieci do refleksji nad zaprezentowanymi treściami.

 

Tak młodzież uczciła święto Konstytucji 3-go Maja:

 

Akademia w Szkole Podstawowej w Lubieni:

 

Poprawiony: wtorek, 16 maja 2017 10:58
 

Czy wiesz, że...

powst-styczna przestrzeni wieków mieszkańców dzisiejszych Krynek charakteryzowali się postawą patriotyczną? Brali oni czynny udział zarówno w Powstaniu Listopadowym jak i Styczniowym. Wieś była częstym miejscem postojów oddziałów. Serdeczność i pomoc ludności zostały podkreślone w pamiętnikach powstańczych.

elektronik sigara