Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Wyróżnieni za opiekę nad zwierzętami PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
czwartek, 04 maja 2017 13:06

nagroda-nik-przyjaciel-zwierzat-spytkowski-olszewska-mlynek-5minArtur Spytkowski i Katarzyna Olszewska otrzymali wyróżnienie w konkursie „Przyjaciel zwierząt" organizowanym przez Prezesa Najwyższej Izby Kontroli. Laureaci prowadzą hotel dla psów w Młynku oraz schronisko w Rudniku. Wręczenie nagród odbyło się 20 kwietnia br. w siedzibie NIK.

Główną nagrodę - statuetkę „Przyjaciel zwierząt" przyznano Annie Studzińskiej - szefowej kieleckiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Rada do Spraw Ochrony Zwierząt działająca przy prezesie NIK przyznała także wyróżnienie dla Artura Spytkowskiego i Katarzyny Olszewskiej.

Jest to forma podziękowania im za bezinteresowną pomoc, którą od ponad 10 lat świadczą zwierzętom gminy Brody i powiatu starachowickiego. Obecnie, pod swoja opieką mają około sto psów. Choć większość z nich to zwierzęta wymagające leczenia, to laureatom udaje się znajdować dla nich domy. Jeżeli chodzi o przeciwdziałanie bezdomności psów, nagrodzeni ściśle współpracują z gminą Brody. Interweniują też zawsze tam, gdzie czworonogom dzieje się krzywda.

Statuetka „Przyjaciel zwierząt" trafia do osób, instytucji lub organizacji, które prowadzą, wspierają lub propagują działalność w zakresie zapobiegania bezdomności zwierząt. W tegorocznym konkursie, wyróżnienie otrzymała także Niepubliczna Szkoła Podstawowa i Gimnazjum „Sapere Aude" w Rajszewie.

 

Zdjęcia ze strony www.nik.gov.pl:

 

Poprawiony: czwartek, 04 maja 2017 14:13
 

Czy wiesz, że...

kk3najprawdopodobniej już w 1353r. wybudowano modrzewiowy kościół w Krynkach p.w. Św. Marcina. Stał on przy obecnych zabudowanich ulicy Długiej. Do dziś stoi tam krzyż upamiętniający lokalizację świątyni. Podobno niektóre belki w kryneckiej dzwonnicy pochodzą z tego kościoła!

elektronik sigara