Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Strój ludowy skompletowany PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
piątek, 28 kwietnia 2017 10:34

zespol-jarzebina-dziurow-gmina-brody-wojt-buty-stroj-ludowy-minZespół wokalny „Jarzębina" z Dziurowa otrzymał od Wójta Gminy Brody nowe buty - element stroju ludowego. W ramach podziękowań, 27 kwietnia śpiewaczki dały koncert na sesji Rady Gminy w Brodach. Kobiety występowały w pięknych strojach ludowych. Do kompletu brakowało im tylko jednakowego obuwia, które pasuje do stylu ubrań. Pani wójt zaakceptowała ich prośbę i zakupione zostało 11 par skórzanych trzewików.

Wiesława Kiełek – kierowniczka zespołu serdecznie dziękowała za pomoc. Powiedziała, że liczy na to, że na zbliżających się eliminacjach do Buskich Spotkań z Folklorem, jurorzy docenią nie tylko ich śpiew ale także spójny stylistycznie ubiór. W ubiegłym roku, zespół brał udział w wielu imprezach gminnych a także w Świętokrzyskim Konkursie Kolęd i Pastorałek we Włoszczowej oraz w „Buskich Spotkaniach z Folklorem". W konkursie tym Pani Wiesława Kiełek zdobyła nagrodę jako solistka. W 2015 roku „Jarzębina" występowała m. in. na Festiwalu Folkloru imienia Józefa Myszki w Iłży.

Zespół tworzą: Wiesława Kiełek, Ewelina Bębas, Lucyna Kacan, Elżbieta Zapała, Danuta Sułek, Jaonna Kot, Barbara Szlachowska, Marianna Łodej, Agnieszka Zawłocka, Ewa Paprot i Maria Karwacka. Ich instruktorem jest Marek Basa.

 

Poprawiony: piątek, 05 maja 2017 13:44
 

Czy wiesz, że...

macieknajwiększym drzewem w gminie Brody jest dąb "Maciek". Owód jego pnia  wynosi aż 7 metrów!

elektronik sigara