Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Angielska przygoda PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Wojciechowska   
piątek, 28 kwietnia 2017 10:07

english-adventure-lubieniaM21 kwietnia zakończył się projekt edukacyjny dla uczniów klas IV Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Lubieni o nazwie English Adventure czyli „Angielska Przygoda". Pod okiem pani Jolanty Lipy przez kilka miesięcy młodzież miała okazję poznać Zjednoczone Królestwo oraz zwyczaje jego mieszkańców.
Czwartoklasiści podczas finałowego apelu zamykającego projekt wprowadzili widownie w szczegóły kilkumiesięcznej przygody jaką przeżyli. Przygotowali prezentacje, plakaty, prace konstruktorskie, zdjęcia i filmy. Zaprezentowali flagę oraz informacje o Wielkiej Brytanii. Przygotowane wcześniej prezentacje umożliwiły zapoznanie się z obchodami najbardziej popularnych świąt Zjednoczonego Królestwa.

 Podczas projektu dzieci sprawdziły swoje talenty wokalne i umiejętności w tworzeniu teledysków. Powstały dwa zespoły, które zaśpiewały przed kamerą najciekawsze piosenki świąteczne. Filmiki zostały umieszczone na fanpage'u Englishmania In Lubienia, gdzie każdy mógł zagłosować na swojego faworyta. Zainteresowanie było ogromne, w związku z tym, na wiosnę czwartoklasiści ponownie wcielili się w gwiazdy estrady, śpiewając współczesne hity Internetu. Oprócz prezentacji muzycznych, uczniowie popisali się także zdolnościami konstruktorskimi. Pracując w grupach odtworzyli charakterystyczne elementy Londynu takie jak: budki telefoniczne, czerwone autobusy, budynek parlamentu, Big Ben, Pałac Buckingham i 30 st Mary Axe. . Finał projektu był dla wszystkich klas niebanalną lekcją kulturową.

 

Poprawiony: piątek, 28 kwietnia 2017 10:54
 

Czy wiesz, że...

skwrnad brzegiem Zalewu Brodzkiego rozciągają się warte odwiedzenia "Skały w Rudzie". Na jednym z bloków skalnych rośnie brzoza, z korzenia której wyrastają cztery pnie. Według lokalnej tradycji każda panna, która usiądzie na tym drzewie na pewno dobrze wyjdzie za mąż. Zapraszamy do sprawdzenia tej legendy! Więcej informacji: link

elektronik sigara