Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Wysokie palmy w Krynkach (film) PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
środa, 12 kwietnia 2017 12:16

niedziela-palmowa-krynki-kosciol-barokowy-palmy-31-minZgodnie z tradycją świętowano Niedzielę Palmową w Krynkach. Przedstawiciele sołectw i organizacji przynieśli jedenaście okazałych palm. Najwyższe z nich miały ok. 6,5 m wysokości. Wieść o barwnej uroczystości rozniosła się daleko. W procesji uczestniczyli goście spoza parafii oraz turyści – w tym 40 osób z Klubu Seniora w Karczewie k. Otwocka.

Wysokie palmy przygotowali przedstawiciele sołectw: Budy Brodzkie, Brody, Adamów, Krynki, Ruda, Rudnik, Lubienia, zespołów śpiewaczych: Jarzębina, Brodowianki oraz pracownicy Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Brodach. Po raz pierwszy w Krynkach, wielką palmę nieśli przedstawiciele fundacji „Kukułeczka" ze Starachowic. Poza tym, wielu parafian miało ze sobą mniejsze ale nie mniej piękne bukiety, Często były one wykonane własnoręcznie. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele władz gminy. Pani wójt Marzena Bernat dziękowała wszystkim za podtrzymywanie tradycji i duży wkład pracy w przygotowanie palm.

 


Poprawiony: środa, 12 kwietnia 2017 13:55
 

Czy wiesz, że...

powst-styczna przestrzeni wieków mieszkańców dzisiejszych Krynek charakteryzowali się postawą patriotyczną? Brali oni czynny udział zarówno w Powstaniu Listopadowym jak i Styczniowym. Wieś była częstym miejscem postojów oddziałów. Serdeczność i pomoc ludności zostały podkreślone w pamiętnikach powstańczych.

elektronik sigara