Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Wielkanocna tradycja PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Wojciechowska, Rajmund Gębura   
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 14:47

echo-adamowa-staw-glowneM   Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych reprezentacja zespołu „Echo Adamowa" gościła w przedszkolu w Stawie Kunowskim oraz galerii „Kamienna". To był wyjątkowy czas spędzony na intensywnej pracy i świetnej zabawie.

    W Przedszkolu Panie rozpoczęły spotkanie od opisywania strojów, zaśpiewały gwarą kilka piosenek a także wspólnie z dzieciakami stworzyły kilka przepięknych palm. Przedszkolaki poznały również sekret wykonywania motyli z krepiny i bibuły, które zabrały ze sobą do domu. Na koniec wszyscy wspólnie uczestniczyli w przedstawieniu dzieci szkolnych na temat zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy. Został także rozstrzygnięty konkurs na najpiękniejszą palmę.
   Spotkanie zakończyło się wzajemnym obdarowaniem upominkami i życzeniami świątecznymi. Jarmark wielkanocny, który odbył się w galerii „Kamienna" był kolejną okazją aby posłuchać „Echo Adamowa", który jest wspaniałym ambasadorem kultury ludowej. Podczas dwóch wejść Panie zaprezentowały oryginalne stroje promujące region i Gminę Brody oraz zaśpiewały kilkanaście piosenek. Występ był nagrodzony gromkimi brawami.

Wśród przedszkolaków ze Stawu Kunowskiego

 

 

W Galerii "Kamienna"

 

 

 

 

Poprawiony: wtorek, 11 kwietnia 2017 09:15
 

Czy wiesz, że...

kk3najprawdopodobniej już w 1353r. wybudowano modrzewiowy kościół w Krynkach p.w. Św. Marcina. Stał on przy obecnych zabudowanich ulicy Długiej. Do dziś stoi tam krzyż upamiętniający lokalizację świątyni. Podobno niektóre belki w kryneckiej dzwonnicy pochodzą z tego kościoła!

elektronik sigara