Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Zachowali się jak trzeba PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Wojciechowska   
piątek, 10 marca 2017 09:28

zolnierze-wykleci-gimnazjum-krynki-szkola-lubienia-07-minOstatnie słowa Danuty Śiedzikówny - pseudonim „Inka" były mottem uroczystych apeli , które odbyły się 1 marca 2017 r. z okazji „Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych". Uczniowie gimnazjum w Krynkach oddali hołd bohaterom oraz wskrzesili pamięć o ich tragicznej historii. W Lubieni również odbyła się akademia, na której o tych wydarzeniach opowiadali ich naoczni świadkowie – członkowie Klubu Seniora Wigor" ze Starachowic.

Gościem szkoły w Lubieni był także ksiądz kanonik Krzysztof Orzeł. Akademie były ciekawymi lekcjami o bohaterach, których zakłamana historia pozbawiła dobrego imienia i honoru tylko przez to, że umiłowali Polskę. Na koniec, wzruszeni goście ze łzami w oczach dziękowali uczniom za pamięć i szacunek do historii.

 

Akademia w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Lubieni:

Akademia w Publicznym Gimnazjum w Krynkach:

zolnierze-wykleci-ginmazjum-krynki-min

Poprawiony: piątek, 10 marca 2017 12:30
 

Czy wiesz, że...

skwrnad brzegiem Zalewu Brodzkiego rozciągają się warte odwiedzenia "Skały w Rudzie". Na jednym z bloków skalnych rośnie brzoza, z korzenia której wyrastają cztery pnie. Według lokalnej tradycji każda panna, która usiądzie na tym drzewie na pewno dobrze wyjdzie za mąż. Zapraszamy do sprawdzenia tej legendy! Więcej informacji: link

elektronik sigara