Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Lekcja regionalnego patriotyzmu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Małgorzata Kusiak, Anna Wojciechowska   
środa, 08 marca 2017 10:13

kielce-muzeum-mysli-patriotycznej-biblioteka-szkola-adamow-04-minW dniu 24 lutego uczniowie klas IV – VI ze Szkoły Podstawowej w Adamowie wybrali się na wycieczkę do Kielc. Odwiedzili Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej na Zamkowym Wzgórzu. Następnie uczestniczyli w warsztatach „Świętokrzyskie – moja mała Ojczyzna". Uczniowie zwiedzali także nowoczesny budynek Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej.

Warsztaty zaczęły się od wyświetlenia filmu dotyczącego historii Polski i Kielc. Następnie uczniowie powtórzyli wiadomości z zakresu ustroju administracyjnego naszego kraju oraz świętokrzyskich zabytków. W muzeum na Zamkowym Wzgórzu, młodzież poznała historię kieleckiego więzienia. Fascynujące było to, że eksponatów można dotykać, a nawet przymierzać. Multimedialna część ekspozycji zachwyciła wszystkich, zwłaszcza gdy okazało się, że karty elektronicznych ksiąg można odwracać.

Atmosfera związana z literaturą panowała również w kolejnym punkcie wycieczki – w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej. Uczniowie poznali takie miejsca jak wypożyczalnia, czytelnia i czytelnia mikrofilmów. Uczniowie zapoznali się także z najstarszymi czasopismami i książkami. Na koniec spędzili trochę czasu w mediatece, czyli części przeznaczonej specjalnie dla dzieci i młodzieży. Tam mogli się przekonać, że w nowoczesnej bibliotece można nie tylko pożyczać książki, ale także zagrać na konsoli, skorzystać z Internetu, wypożyczyć film albo grę planszową. Wycieczkę zorganizowały panie: Katarzyna Wlazłowska–Chodyra, Iwona Kozdęba oraz Sylwia Pacek.

 

Zdjęcia: (fot. Małgorzata Kusiak)

 

 

Poprawiony: środa, 08 marca 2017 10:55
 

Czy wiesz, że...

kk3widziałaś(łeś) kiedyś budowlę z "płaczącego" piaskowca? Z takiego materiału zbudowany jest kościół w Krynkach.

elektronik sigara