Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Ratują ludzi i szanują historię PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
czwartek, 02 marca 2017 12:30

osp-krynki-gmina-brody-zebranie-2017-10-minRozpoczęły się zebrania sprawozdawcze w Ochotniczych Strażach Pożarnych w gminie Brody. Pierwsze takie spotkanie odbyło się 25 lutego w Sali OSP Krynki. Piotr Kosiela - prezes organizacji podsumował działalność w ubiegłym roku. Oprócz działań ratowniczo – gaśniczych, strażacy zatroszczyli się o uporządkowanie archiwum jednostki. Na spotkaniu zaprezentowano najciekawsze dokumenty – m. in. ręcznie pisany protokół zebrania OSP z 1938 roku.

Prezes OSP w Krynkach pokazywał nowy sprzęt jaki ostatnio otrzymała jednostka – jest to urządzenie hydrauliczne do uwalniania osób uwięzionych w samochodzie po wypadku. Mówił o sukcesie jednostki jakim było zajęcie trzeciego miejsca na powiatowych zawodach strażackich. Krynecka jednostka jest bardzo aktywna. W 2016 roku uczestniczyła w 48 akcjach ratunkowych i gaśniczych oraz w 7 ćwiczeniach na terenie powiatu starachowickiego. Ochotnicza Straż Pożarna w Krynkach ma do dyspozycji wóz o podwoziu terenowym – Star 266. Choć pojazd ma swoje lata, to utrzymany jest w świetnym stanie. Jest niezawodny zwłaszcza w akcjach na terenie trudno dostępnym.

Na spotkaniu, Pani wójt Marzena Bernat podziękowała strażakom za wysoki poziom wyszkolenia i skuteczność na akcjach ratunkowych. Doceniła, że druhowie uczestniczyli we wszystkich uroczystościach gminnych i kościelnych. W zebraniu uczestniczyła młodzież z Krynek, czynni i emerytowani strażacy, prezesi jednostek OSP, Jan Kosiela – Sekretarz Gminy Brody, Tomasz Margula – Przewodniczący Rady Powiatu, radni i sołtys z Krynek oraz ks. kan. Wojciech Zdon – proboszcz miejscowej parafii.

 

Poprawiony: czwartek, 02 marca 2017 13:17
 

Czy wiesz, że...

kk3najprawdopodobniej już w 1353r. wybudowano modrzewiowy kościół w Krynkach p.w. Św. Marcina. Stał on przy obecnych zabudowanich ulicy Długiej. Do dziś stoi tam krzyż upamiętniający lokalizację świątyni. Podobno niektóre belki w kryneckiej dzwonnicy pochodzą z tego kościoła!

elektronik sigara