Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Święto języka ojczystego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Klaudia Adamus, Małgorzata Kusiak   
piątek, 24 lutego 2017 10:01

jezyk-ojczysty-adamow01min21 lutego przypada Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji uczniowie Szkoły Podstawowej w Adamowie pod okiem  pani Krystyny Kwiecień - nauczycielki języka polskiego przygotowali uroczystość poświeconą polszczyźnie.

Na początku odbył się konkurs recytatorski, w którym klasy 0 – III wystąpiły z wierszami J. Brzechwy, a klasy IV – VI z wierszami J. Tuwima. W kategorii klas młodszych najlepsze okazały się: Nikola Gawarecka, Julia Klaga oraz Amelia Kowalska. W klasach IV – VI najlepszymi recytatorami byli: Dominika Walkiewicz, Filip Kumek oraz Emil Stachowicz. W czasie obrad jury, zgromadzonym widzom z klas 0 – VI czas umilało odgadywanie pantomim literackich pt. „Jaki to utwór?" w wykonaniu uczennic klasy VI przygotowanych przez panią Edytę Chodzyńską. Odbyły się także potyczki językowe uczniów klas IV – VI przygotowane przez panią Krystynę Kwiecień i Iwonę Kozdębę. Na koniec obchodów został rozstrzygnięty konkurs na najpiękniejszą baśń, mit i legendę. Zwycięzcami zostali: Mateusz Bednarski, Filip Jamski oraz Julia Kubik. Podczas obchodów zostały także ogłoszone wyniki konkursu warcabowego zorganizowany przez panią Iwonę Kozdębę. Zwyciężyli w nim Filip Kumek, Jakub Kępa oraz Emil Stachowicz. W tym dniu szkołę zdobiły plakaty tematyczne przygotowane przez uczniów razem z ich wychowawcami.

 

Zdjęcia: Małgorzata Kusiak

 

Poprawiony: piątek, 24 lutego 2017 10:14
 

Czy wiesz, że...

powst-styczna przestrzeni wieków mieszkańców dzisiejszych Krynek charakteryzowali się postawą patriotyczną? Brali oni czynny udział zarówno w Powstaniu Listopadowym jak i Styczniowym. Wieś była częstym miejscem postojów oddziałów. Serdeczność i pomoc ludności zostały podkreślone w pamiętnikach powstańczych.

elektronik sigara